Podpisano porozumienie o współpracy PWSZ w Chełmie z EnterAir

B737–800 należący do linii Enter Air (fot. enterair.pl)

Enter Air i Państwowa Wyższe Szkoła Zawodowa w Chełmie łączą siły, promując lotniczą pasję wśród młodzieży! W dniu 29.06.2017 r. największa polska czarterowa linia lotnicza – Enter Air, podpisała porozumienie o współpracy przy promocji lotniczej pasji wśród kandydatów, studentów i absolwentów specjalności Pilotaż PWSZ w Chełmie. Studenci, którzy ukończyli proces szkolenia lotniczego i legitymują się uprawnieniami niezbędnymi do rozpoczęcia szkolenia Type Rating, będą mieli szansę na dołączenie do zespołu lotniczych załóg Enter Air i podjęcie wymarzonej pracy w liniach, posiadających stale unowocześnianą flotę blisko dwudziestu samolotów typu Boeing 737.

W ramach podjętej współpracy, strony zadeklarowały chęć prowadzania wielu ciekawych projektów oraz działań, wspierających najlepszych studentów i uczestników zawodów lotniczych. Enter Air planuje także działania promocyjne w czasie inauguracji roku akademickiego oraz programy stypendialne dla wyróżniających się studentów.

Pierwszy akord współpracy wybrzmi już w tym tygodniu – Enter Air będzie sponsorem drużyny studentów PWSZ w Chełmie, startujących w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski. Dla studenta, który zajmie najwyższą lokatę, Enter Air przygotował nagrody w postaci wyjazdu do Berlina na sesję symulatorową! To niepowtarzalnamożliwość na zebranie cennego doświadczenia oraz wiedzy dla początkujących pilotów. Nagrodzony zawodnik zaproszony zostanie do wzięcia udziału w sesji symulatorowej, w charakterze pilota – obserwatora.

Podjęcie współpracy z jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie, jest kolejnym sukcesem Uczelni oraz dowodem na bardzo wysoki poziom kształcenia studentów, którzy zostali docenieni w środowisku lotniczym. To właśnie o absolwentów kierunków lotniczych PWSZ w Chełmie zabiegają największe linie lotnicze w Polsce.

Dzięki współpracy z Enter Air, absolwenci Uczelni otrzymają szansę na zdobycie pracy na polskim ryku, w dynamicznej linii lotniczej, o ugruntowanej i stabilnej pozycji. Linii zależy na pozyskiwaniu najlepszych, pełnych pasji młodych pilotów; dla Uczelni z kolei, ważne jest, gdzie rozpoczną pracę jej absolwenci i jak będzie się rozwijać ich lotnicza kariera. 

Wszystko wskazuje na to, że właśnie rozpoczynająca się współpraca PWSZ w Chełmie i Enter Air będzie długofalowo przynosić wymierne korzyści Uczelni, jej studentom i Enter Air.

Źródło: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
comments powered by Disqus