8-letni chłopiec najmłodszą osobą, która wykonała samodzielny lot balonem

Samodzielny lot balonem ośmiolatka, fot. nypost

Nie może jeszcze prowadzić samochodu, ale na pewno umie już latać. Ośmioletni chłopiec ze stanu Georgia stał się najmłodszym człowiekiem, który kiedykolwiek pilotował balon na ogrzane powietrze.

JT Head odbył swój rekordowy 20-minutowy lot 10 lipca, szybując na wysokości 400 stóp na odległość 2,5 km nad doliną Sautee w pobliżu Helen. JT, czwartoklasista, nauczył się latać od swojego taty, który jest pilotem balonów od czterech dekad.

„Mój tata jest właścicielem firmy zajmującej się dystrybucją balonów na ogrzane powietrze, więc bardzo zainteresowałem się balonami i zdecydowałem, że pewnego dnia chcę odbyć samodzielny lot” - powiedział JT.

„Od lat dużo się przygotowywał” - podkreślał Head, dodając, że zanim sam wystartował, to ćwiczył pilotowanie modelu zdalnie sterowanego. Podczas lotu JT miał okazję zobaczyć zwyczajne rzeczy w nowy sposób: „Widziałem zachodzące słońce, a także wiele krów”, mówił.


Po lądowaniu JT zadzwonił do Bobby'ego Bradleya, który w 2011 r. ustanowił poprzedni rekord w wieku 9 lat. Bradley odbył swój lot w Nowym Meksyku. „Kiedy miałem 4 lata, powiedziałem, że pobiję jego rekord” - powiedział JT. Chłopiec obiecuje, że będzie latał dalej i „zajdzie jeszcze wyżej”.

Źródło: nypost.com
comments powered by Disqus