Przejdź do treści
Boeing 737-300 linii Air Peace na lotnisku w Tallinie w Estonii (fot. Anna Zvereva from Tallinn, Estonia/CC BY-SA 2.0/Wikimedia Commons)
Źródło artykułu

Nigeryjskie linie lotnicze zawiesiły decyzję o uziemieniu samolotów

Nigeryjskie linie lotnicze zawiesiły plany uziemienia wszystkich lokalnych lotów na kilka godzin przed planowanym wejściem w życie tego posunięcia - poinformował w poniedziałek Bloomberg.

Zdaniem Bloomberga rząd i organy ochrony konsumentów "wywierały presję" na nigeryjski Związek Operatorów Linii Lotniczych presję, "aby wstrzymać planowane zamknięcie lotów od momentu ogłoszenia w piątek" – wyjaśnił Bloomberg.

Agencja przytoczyła zdanie firmy Air Peace, "największego przewoźnika w Nigerii", która stwierdziła, że "zawieszenie lotów będzie kontynuowane, dopóki związek nie zmieni swojego stanowiska".

W sobotę Nigeryjski Związek Operatorów Linii Lotniczych poinformował w oświadczeniu, że "wstrzymuje się operacje w całym kraju". Zdaniem Bloomberga to jeden ze skutków inwazji Rosji na Ukrainę. Linie lotnicze wskazały, że "przez ostatnie cztery miesiące dofinansowały loty i nie są w stanie dłużej ponosić kosztów". "Cena paliwa lotniczego wzrosła ponad trzykrotnie, do 700 nairów (1,68 dol.) za litr" – dodała agencja.

"Wiele linii lotniczych już teraz przynosi straty" – powiedział Bloombergowi Victor Enwezor, wiceprezes ds. operacyjnych w Leisure Afrique, touroperatora z siedzibą w Lagos – "Każda kolejna podwyżka cen zabije ich biznes" – wskazał.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony