Przejdź do treści
Kapitan Liney Lozano
Źródło artykułu

Najmłodsza kobieta kapitan linii lotniczych

Liney Lozano pracuje w branży, gdzie tylko sześć procent pilotów to kobiety. Teraz w ojczystej Kolumbii łamie tę barierę płci, stając się w wieku 27 lat najmłodszym kapitanem w liniach lotniczych Avianca Airline (jak również najmłodszą kobietą w stopniu kapitana).

Liney zakochała się w samolotach już jako dziecko i miała zaledwie 14 lat, kiedy postanowiła, że chce zostać pilotem komercyjnego przewoźnika. Jej rodzina wspierała ją w tym dążeniu, dzięki czemu w wieku 22 lat, miał na koncie już 200 godzin nalotu wymaganych do ukończenia szkoły lotniczej.

"Uczucie latania w pojedynkę jest nieporównywalne z niczym innym. Jednak można to robić jedynie w szkole lotniczej, ponieważ po rozpoczęciu pracy w linii lotniczej zawsze masz drugiego pilota, więc łatwo to zapomnieć”, powiedziała Liney Lozano.

W listopadzie 2015 r. Lozano osiągnęła to, co zamierzała i świętując 27 urodziny stała się najmłodszym pilotem w stopniu kapitana w liniach Avianca Airlines. Według kolumbijskiego Stowarzyszenia Pilotów Cywilnych, kobiety w tym kraju stanowią mniej niż 4 procent ogółu lotników.

Lozano powiedziała, że dla niej ważne jest również, aby pokazać kolumbijskim dziewczętom, że mogą one sięgnąć po swoje marzenia nie tylko w konkursach piękności. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony