„Przyczyny katastrof lotniczych” nowa seria na kanale National Geographic

Przyczyny katastrof lotniczych (fot. National Geographic)

Grudzień to na kanale National Geographic prawdziwe święta! I to nie tylko ze względu na Boże Narodzenie, ale również dwudziestolecie działalności kanału National Geographic w Polsce. Na antenę powróci seria „Przyczyny katastrof lotniczych”, która w pięciu odcinkach wyjaśnia, dlaczego niektóre rutynowe loty potrafią zamienić się w prawdziwy dramat.

Premiery w poniedziałki od 10 grudnia o godz. 21:00

To miał być rutynowy lot na stałej trasie obsługiwanej od lat. Miało być jak zawsze, a jednak… coś poszło nie tak. W serii „Przyczyny katastrof loniczych” znajdziemy się w samym centrum wydarzeń, które na zawsze zmieniły życie pasażerów. Będziemy świadkami konsekwencji, jakie niosą za sobą błędy, niedopatrzenia i awarie techniczne. Przeżyjemy przerażające chwile, a archiwalne materiały i technicznie zaawansowane rekonstrukcje wydarzeń pozwolą nam się poczuć, jak byśmy brali w nich udział.

Wodowanie Boeinga 377 Pan Am na Pacyfiku przeprowadzono o świcie niedaleko statku meteorologicznego November. Choć 377 miał już w tym momencie opinię nieprzyjaznego przy wodowaniu – nikt nie zginął. Załoga przewidziała oderwanie ogona i wszystkich pasażerów przesunięto do przedniej części samolotu. W dzisiejszym odcinku poznacie wstrząsające relacje załóg i pasażerów, którzy przetrwali wodowanie samolotu.

Seria „Przyczyny katastrof lotniczych” przeniesie widzów w samo centrum najbardziej przerażających sytuacji, wykorzystując szokujące materiały archiwalne szokujących i dramatyczne rekonstrukcje. Z pomocą animacji komputerowych autorzy programu odtwarzają przebieg dramatycznych wypadków lotniczych.

Pierwszy odcinek nowej serii „Przyczyny katastrof lotniczych” już w poniedziałek, 10 grudnia o godz. 21:00 na kanale National Geographic.

Źródło: National Geographic Channel
comments powered by Disqus