Nowy sezon serii „Katastrofa w przestworzach: Rraport specjalny” na kanale National Geographic

Katastrofa w przestworzach: Rraport specjalny - miejsce zdarzenia (fot. National Geographic)

Fani lotnictwa śledzący serię „Katastrofa w przestworzach" mogli już zobaczyć na kanale National Geographic dwa z dziesięciu odcinków drugiego sezonu nowej serii pt. „Katastrofy w przestworzach:  Rraport specjalny”.

Za każdym razem, gdy dochodzi do katastrofy lotniczej, informacja błyskawicznie rozchodzi się po mediach i staje się głównym tematem rozmów. Gdy świat snuje domysły i łączy się w bólu, na miejscu zdarzenia pracują już zazwyczaj eksperci, których zadaniem jest ustalenie przyczyn tragedii.

Każdy odcinek „Katastrofa w przestworzach: Rraport specjalny” zawiera zeznania świadków, rekonstrukcje wydarzeń, precyzyjnie wykonane animacje komputerowe i wywiady ze śledczymi, których profesjonalizm i ciężka praca doprowadzają do rozwiązania zagadki. Te śledztwa rzadko bywają łatwe.

W tym sezonie tej popularnej serii analizujemy różne katastrofy, które łączy wspólny element: błędy debiutantów, które stoją za częścią najgorszych wypadków lotniczych; loty przypadkowo wprowadzone na kurs kolizyjny, a także problemy ze zbiornikiem paliwa. Jak w takich sytuacjach radzą sobie eksperci? Z jakich dowodów są w stanie odtworzyć przebieg katastrofy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w ośmiu kolejnych odcinkach.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnych odcinków nowego sezonu serii „Katastrofa w przestworzach: Rraport specjalny”. Premiery w poniedziałki o godz. 21:00 na kanale National Geographic.

Trzeci odcinek pt. "Kurs kolizyjny" to analiza trzech dramatycznych zdarzeń w powietrzu, których można było uniknąć. Lecący nad Kalifornią samolot pasażerski zderzył się z myśliwcem. Siedem lat później podobny wypadek poruszył całe San Diego. Najgorszą tego rodzaju katastrofą była kolizja dwóch odrzutowców nad Indiami. Śledczy podjęli wysiłki, aby podobne tragedie więcej się nie zdarzały. W tym celu szczegółowo badali wraki i zgromadzone dane.

Dla wszyskich, którzy przegapili możliwość oglądania tej serii od pierwszego odcinka mamy dobrą wiadomość.
Będą powtórki:
• Katastrofa w przestworzach: Raport specjalny: "Czołówki gazet" (1) – 23 września, godz. 15:00,
• Katastrofa w przestworzach: Raport specjalny: "Proste pomyłki" (2) – 30 września, godz. 15:00,
• Katastrofa w przestworzach: Raport specjalny: "Kurs kolizyjny" (3) – 7 października, godz. 15:00.

Źródło: National Geographic Channel
comments powered by Disqus