Przejdź do treści
Katastrofa w przestworzach - samolot na pasie startowym z płonącym silnikiem (fot. National Geographic)
Źródło artykułu

Nowy sezon serii "Katastrofa w przestworzach" na kanale National Geographic

Już 21 lutego 2022 r. fani lotnictwa zobaczą pierwszy odcinek nowej serii "Katastrofa w przestworzach". To kontynuacja ulubionej serii historii z powietrza. W nowych odcinkach programu zobaczymy m.in. historię tragicznego lotu Alaska Airlines 261, którego szczątki do dziś spoczywają na dnie oceanu.

Ilekroć rozbija się samolot, dowiaduje się o tym cały świat, a przede wszystkim eksperci, których zadaniem jest ustalenie, co dokładnie się stało. Oto kolejny sezon programu, ujawniającego prawdę o najgłośniejszych wypadkach lotniczych w oparciu o zeznania świadków, rekonstrukcje zdarzeń, precyzyjne animacje komputerowe oraz wywiady z dociekliwymi śledczymi, którzy nie spoczną, dopóki nie ustalą przyczyny tragedii.

W tym sezonie poznamy m.in. historię lotu Alaska Airlines 261, który zakończył się tragicznie w toni Oceanu Spokojnego. Eksperci prowadzący tę sprawę odkryją, że maszyna nie była w pełni sprawna. Tymczasem śledczy badający sprawę lotu samolotu Boeing 727 linii Trans World Airlines ryzykują życie, aby ustalić, co doprowadziło do katastrofy tej maszyny.

W jednym z odcinków nowej serii będzie też o niewidzialnym bombowcu, który rozbija się tuż po starcie z amerykańskiej bazy sił powietrznych. To najkosztowniejszy wypadek lotniczy w historii. Fani lotnictwa będą mogli prześledzić też przypadek transportującego ciężki sprzęt Boeinga 707, który wskutek nagłej eksplozji traci dwa prawe silniki. Pomimo pożaru załodze udaje się bezpiecznie wylądować.

Będzie też historia lotu Flydubai 981, który lądując w trudnych warunkach, rozbija się na lotnisku w Rostowie nad Donem. Śledczy ustalają, że załoga popełniła błąd. Z kolei w innym odcinku lot Martinair 495 podchodzi do lądowania podczas burzy z piorunami. Kilka chwil przed zetknięciem z ziemią wydarza się coś niedobrego.

W tej serii, w każdym z dziesięciu odcinków, poznamy przyczyny katastrof lotniczych. Wyniki wnikliwych analiz mogą pomóc w zapobieganiu podobnych tragedii w przyszłości. Śledczy starają się ustalić, jak doszło do tragicznych w skutkach wypadków. W trzymającej w napięciu serii dokumentalnej zobaczymy, jak zagrożenie podczas lotu zmusza załogi do podjęcia radykalnych działań. Każda niewłaściwa decyzja może przyczynić się do pogorszenia sytuacji.

Zapraszamy do obejrzenia 10 odcinków nowego sezonu serii "Katastrofa w przestworzach". Premiery w poniedziałki od 21 lutego o godz. 21:00 na kanale National Geographic.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony