Sebastian Kawa wygrał kwalifikacje w Rosji

Sebastian Kawa najlepszy w kwalifikacjach do MŚ w Szybowcowych Wyścigach

Zakończyły się międzynarodowe zawody kwalifikacyjne do finału VII Mistrzostw Świata w wyścigach szybowcowych. Po długiej przerwie były to pierwsze zawody szybowcowe organizowane w Rosji. Niekwestionowanym liderem był Polak – Sebastian Kawa.

Grand Prix w Rosji wygrał z ogromną przewagą nasz najbardziej utytułowany zawodnik Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski). Tym zwycięstwem został osiągnięty cel kwalifikacji do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Potchefstroom w Afryce w listopadzie 2016. W Usman bardzo dobrze spisali się również pozostali nasi piloci, dodajmy jeszcze juniorzy – Marek Niewiadomy (Aeroklub Bielsko-Bialski) i Jakub Puławski (Aeroklub Ostrowski). Zajęli odpowiednio 4. i 5. miejsce. Kolejne szybowcowe Grand Prix kwalifikacyjne w klasie 18-metrowej rozpoczyna się już 14 maja 2016 we włoskim Varese.