Przejdź do treści
Placówka Straży Granicznej Warszawa-Modlin (fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl)
Źródło artykułu

Pasażer zamiast polecieć do Londynu trafił do izby wytrzeźwień

We wtorek (5 stycznia 2021 roku) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin podjęli interwencję wobec agresywnego i „pod wpływem” pasażera.

42-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego jego dalsza podróż zamiast mieć finał w Londynie, zakończyła się w nowodworskiej izbie wytrzeźwień.

Do zdarzenia doszło podczas odprawy granicznej pasażerów odlatujących do Wielkiej Brytanii. Przyczyną podjęcia interwencji przez funkcjonariuszy było agresywne zachowanie jednego z podróżnych, spowodowane faktem wycofania go z rejsu przez przewoźnika, ale także jego stanem upojenia alkoholowego.

Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla siebie i osób postronnych, nie ustępował mimo wezwań kontrolerów do zachowania zgodnego z prawem. Dlatego też, na miejsce wezwano Zespół Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Modlin. 42-latek został pouczony o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w przypadku niepodporządkowania się poleceniom wydawanym przez interweniujących funkcjonariuszy. Niestety bezskutecznie, wobec czego użyto chwytów obezwładniających i kajdanek.

Po przeprowadzeniu do pomieszczeń służbowych, mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik – 2,5 promila. Zgodnie z zapisem art. 11 ust 1 pkt 5a Ustawy o Straży Granicznej tj. stwarzaniem bezpośredniego zagrożenia dla swojego życia i zdrowia, a także dla życia i zdrowia innych osób, mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do izby wytrzeźwień w Nowym Dworze Mazowieckim. Po wytrzeźwieniu, czekał na niego mandat karny wysokości 500 złotych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony