Na gdańskim lotnisku będzie jeszcze bezpieczniej

Pas startowy lotniska w Gdańsku

O bezpieczeństwo lądowania w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy na pewno nie trzeba się obawiać. Jednak niebawem jeszcze się ono poprawi. Po pełnym wdrożeniu systemu ILS kategorii III gdańskie lotnisko awansuje do światowej czołówki. Polepszy się bezpieczeństwo zarówno samolotów, jak i innych pojazdów znajdujących się na płycie.

Niedawno portal Nadmorski24.pl informował o wysokiej ocenie gdańskiego lotniska, które – pod względem jakości obsługi pasażerów – znalazło się na piątym miejscu na świecie. Podróżni zwracają dużą uwagę na komfort i sprawność świadczonych usług. Nie mniej istotne jednak, a wręcz ważniejsze, jest bezpieczeństwo. Pod tym względem również gdański port lotniczy również może mieć powody do dumy.

Dziennikarzom Twojej Telewizji Morskiej udało się odwiedzić ośrodek radiolokacji na gdańskim lotnisku. Znajdują się w nim systemy łączności, a także elementy nawigacyjne i sieciowe. Poszczególne dane są tutaj obrabiane i dostarczane do odpowiednich systemów. To jeden z najważniejszych budynków na gdańskim lotnisku, kluczowych pod względem bezpieczeństwa lotów.

Cały artykuł czytaj na stronie www.nadmorski24.pl

Źródło: nadmorski24.pl
comments powered by Disqus