XXIX Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego w Muzeum Techniki

XXVIII Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego (fot. pwm.org.pl)

W dniu 24.01.2015 r. Muzeum Techniki i Przemysłu NOT oraz Klub Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego „Pancelot” zapraszają na otwarcie wystawy modelarskiej: "Lotnictwo Polskie, I Wojna Światowa i inne rocznice w modelach klubu Pancelot i Jego Przyjaciół - XXIX OPMR". Na wystawie modelarskiej w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zaprezentowanych zostanie ok. 200 modeli i dioram.

W związku z upływem 70 lat od inwazji aliantów w Normandii, a także walk we Włoszech, w tym Bitwy pod Monte Cassino, jako główny temat Wystawy przyjęto tematykę działań morskich, lądowych i powietrznych związanych z działaniami z inwazją i ofensywą wojsk alianckich na kontynent europejski. Siedemdziesiąta rocznica dotyczy również Operacji Bagration czyli ostatecznego pokonaniem armii niemieckiej na froncie wschodnim, a także wprowadzenia do służby pierwszych samolotów odrzutowych (Meteor i Me 262). Drugim niemniej ważnym tematem jest 70 rocznica Powstania Warszawskiego. Trzeci temat to 100 rocznica wybuchu I Wojny Światowej, w tym stu lecie powstania lotnictwa bombowego (pierwsze francuskie eskadry bombowe powstały już w 1914 r.).

Muzeum Techniki i Przemysłu NOT oraz Klub Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego „Pancelot” na wystawę, którą będzie można podziwiać do 01.03.2015 r.


XXVIII Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego (fot. pwm.org.pl)

Źródło: Muzeum Techniki
comments powered by Disqus