Porozumienie Muzeum Sił Powietrznych z Fundacją Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303
16.02.2015 r. w siedzibie Muzeum Sił Powietrznych podpisane zostało porozumienie pomiędzy muzeum, które reprezentował dyrektor gen. bryg. pil. (R) Ryszard Hać i Fundacją Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303, reprezentowaną przez prezesa zarządu mjr. rez. pil. Waldemara Łubowskiego.
Na ręce dyrektora została przekazana cenna pamiątka dotyczącą funkcjonowania zespołu akrobacyjnego na samolotach MiG 21 – jest to zdjęcie zespołu w czasie pokazu. „Tym samym zapoczątkowaliśmy przygotowanie wystawy poświęconej naszym wojskowym zespołom akrobacyjnym” – zapowiada dyrektor muzeum.
Głównym celem Fundacji Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303 jest promocja i popularyzacja historii lotnictwa wojskowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku garnizonu lotniczego w Mińsku Mazowieckim. Realizację tego celu Fundacja zamierza wdrażać przede wszystkim poprzez rekonstrukcję sprzętu lotniczego, przywracanie go do stanu lotnego, a następnie utrzymywanie w sprawności, tak, aby kolejne pokolenia mogły podziwiać go zarówno na ziemi, jak i na niebie.
Celem Fundacji jest również krzewienie wiedzy o lotnictwie, w tym o jego historii i tradycjach, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć 303 Dywizjonu Myśliwskiego – Warszawskiego im. Tadeusza Kościuszki oraz spadkobierców historii i tradycji Dywizjonu, tj. 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”, 1. Eskadry Lotnictwa Taktycznego oraz 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego.
Komentarze