Sprawdź kiedy odbędzie się XIII Małopolski Piknik Lotniczy

XIII Małopolski Piknik Lotniczy (fot. pikniklotniczy.krakow.pl)

Muzeum Lotnictwa Polskiego poinformowało o terminie kolejnej, XIII edycji Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Wydarzenie to tradycyjnie będzie miało miejsce w ostatni weekend czerwca, w dniach 24-25 czerwca 2017 r. Pasjonaci lotnictwa powinni zapisać ten termin w swoich kalendarzach.

Ta impreza to jedne z największych cywilnych pokazów lotniczych w Polsce – możliwość podziwiania niesłychanego kunsztu pilotów akrobacyjnych z Polski i zagranicy, w tym aktualnych mistrzów świata. To także niecodzienna szansa obejrzenia dynamicznych i statycznych prezentacji wielu współczesnych oraz historycznych statków powietrznych, która przyciąga rokrocznie około 40 tysięcy widzów.

Rokrocznie nasze pokazy gromadzą szerokie rzesze miłośników lotnictwa. Nie chcemy ich zawieść również w tym roku, dlatego też obecnie przygotowujemy program a w nim: akrobacje lotnicze, ciekawe historyczne samoloty, rekonstrukcje historyczne oraz liczne atrakcje naziemne dla całej rodziny – zapowiadają organizatorzy Małopolskiego Pikniku Lotniczego.

Małopolski Piknik to impreza z tradycjami, nie tylko dlatego, że odbywa się już od 11 lat, ale też dlatego, że zarówno lotnisko, jak i teren wokół niego to miejsca specjalne dla polskiego lotnictwa. Lotnisko Czyżyny powstało ponad 100 lat temu i w latach 20. XX wieku było drugim co do wielkości lotniskiem w Polsce. Po likwidacji lotniska w latach 60. teren przejęło Muzeum Lotnictwa Polskiego – największa placówka tego typu w kraju i od 2004 roku odbywają się tutaj pikniki lotnicze.

Jest to jedyna tego typu impreza w Polsce, gdzie tak niewielka odległość może dzielić widzów od startujących samolotów. Widzowie mogą podziwiać pilotów i statki powietrzne z Polski i zagranicy, cywilne i wojskowe, współczesne i zabytkowe. Na terenie muzeum dostępna jest duża ekspozycja samolotów historycznych.

Źródło: Muzeum Lotnictwa Polskiego
comments powered by Disqus