Przygotowania do XV Małopolskiego Pikniku Lotniczego ruszyły

XV Małopolski Piknik Lotniczy (fot. pikniklotniczy.krakow.pl)

Ruszyły przygotowania do piętnastej edycji Małopolskiego Pikniku Lotniczego, który odbędzie się w Krakowie na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny tradycyjnie w ostatni weekend czerwca, to jest 22-23 czerwca 2019 r.

Podczas dwudniowych pokazów Na krakowskim niebie zagoszczą doskonali piloci w niezwykłych samolotach. Zaprezentują się mistrzowie akrobacji oraz licznie przybyłe samoloty historyczne. W powietrzu nie zabraknie również maszyn dumnie noszących biało-czerwone szachownice.

Małopolski Piknik to impreza z tradycjami, nie tylko dlatego, że odbywa się już od 14 lat, ale też dlatego, że zarówno lotnisko, jak i teren wokół niego to miejsca specjalne dla polskiego lotnictwa. Lotnisko Czyżyny powstało ponad 100 lat temu i w latach 20. XX wieku było drugim co do wielkości lotniskiem w Polsce. Po likwidacji lotniska w latach 60. teren przejęło Muzeum Lotnictwa Polskiego – największa placówka tego typu w kraju i od 2004 roku odbywają się tutaj pikniki lotnicze.

Podczas Pikniku na jego uczestników czeka również wiele naziemnych atrakcji. Wśród nich znajdzie się możliwość zwiedzenia ekspozycji MLP (w tym wnętrz wybranych samolotów) oraz wzięcia udziału w prezentacjach grup rekonstrukcji historycznej, które zademonstrują historyczne i współczesne umundurowanie z uzbrojeniem a także przybliżą widzom "żołnierski folklor". Uczestnicy Pikniku będą mogli również skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej oraz handlowej, a najmłodsi ze strefy rozrywki.

Fani lotnictwa powinni zapisać termin 22-23 czerwca 2019 r. w swoich kalendarzach. Wkrótce więcej informacji.

Źródło: Muzeum Lotnictwa Polskiego
comments powered by Disqus