Muzeum Lotnictwa: Pomagamy spełnić marzenie ciężko chorej Rozalki

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

W sobotę 26 kwietnia Muzeum Lotnictwa odwiedzi bardzo szczególny Gość. Rozalka to niezwykła dziewczynka, dlatego chcemy pomóc spełnić jej marzenie. Wraz z Fundacją "Mam Marzenie" pomożemy dziewczynce wznieść się w powietrze samolotem oraz śmigłowcem policyjnym. Rozalka również zwiedzi Muzeum Lotnictwa Polskiego i zasadzi tu swoją jabłonkę. Oczywiście dziewczynka zawsze będzie mogła odwiedzić swoje drzewko i Muzeum bezpłatnie. Dodatkowo wszyscy odwiedzający którzy między godziną 11.30 a 13.00, 26 kwietnia zgłoszą w kasie Muzeum, że przyszli "dla Rozalki" otrzymają bezpłatny bilet wstępu.  Zapraszamy również Państwa do uczestnictwa w spełnieniu marzenia Rozalki. 10:00 -  Z lotniska Pobiednik Rozalka startuje samolotem Cesną z Panem Sebastianem  Matejkiem

10:45 - 11:00 - Lądowanie w Pobiedniku i przejazd samochodem do Muzeum Lotnictwa

11:00 - 12:00 - Rozalka zwiedza Muzeum

12:00 - Rozalka sadzi ziarenka drzewka (będzie wtedy możliwe spotkanie z mediami)

12:30 - Start z Muzeum policyjnym helikopterem 13:00 - Rozalka ląduje helikopterem w Muzeum

13:15 - Rozalka wraca pod swoje drzewko. Oficjalne spełnienie marzenia, wręczenie dyplomów. 14:00 - Zakończenie

Wydarzenie będzie się odbywać na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie al. Jana Pawła II 39, 30-969 Kraków

Rozalka to 4-letnia, niezwykle roztropna dziewczynka. Uwielbia zwierzęta i zabawę. Jak każde dziecko czas spędza na wymyślaniu niestworzonych rzeczy, gdyż skoro nie wiadomo, że się nie da, to na pewno się da.

Podczas spotkania z pozornie nie pasujących elementów zbudowana "statek kosmiczny", który funkcji miał bez liku. Wyobraźni więc nie można jej odmówić. Dzięki tej wyobraźni i dziecięcej wrażliwości zamarzyła sobie niezwykle oryginalne marzenie. Od dłuższego czasu zbiera bowiem pestki z jabłek, aby móc w końcu zasadzić sobie swoją osobistą jabłonkę. Po co? Gdy się marzy, nie pyta się po co, więc i my nie dociekaliśmy. Oczami wyobraźni jednak ujrzeliśmy Rozalkę na kocu pod tymże drzewkiem i był to obrazek niezwykle wdzięczny! Marzenie więc przyjęliśmy jako wyzwanie. Okazało się jednak, że to nie koniec. Pomimo tego, że Rozalka nigdy jeszcze nie latała, to marzy aby jabłonkę z powietrza zobaczyć. Aby wraz z Rodzicami polatać helikopterem i samolotem i aby świat z lotu ptaka pooglądać. Nie pozostawiła nam więc Rozalka złudzeń, że to będzie proste marzenie. To jest marzenie z rodzaju oryginalnych, niezwykle dziecięcych, abstrakcyjnych i w 100% godnych realizacji.

Zabieramy się więc do działania i tak jak Rozalka marzy na 100%, tak i my postaramy się zrealizować to marzenie na 100%.

Źródło: Muzeum Lotnictwa Polskiego
comments powered by Disqus