„Droniada” w Muzeum Lotnictwa Polskiego

„Droniada” w Muzeum Lotnictwa Polskiego

W ramach festiwalu „Pięć żywiołów 2014” w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się pokaz bezzałogowych systemów latających – tzw. dronów. „Droniada”, która odbędzie się 17 czerwca (wtorek) w godzinach 15–18, to pierwszy z serii pokazów lotniczych współorganizowanych w tym roku przez MLP.

Festiwal „Pięć żywiołów 2014” jest organizowany przez Fundację „Instytutu Mikromakro” w ramach programu strategicznego „Systemy inteligentne w zarządzaniu kryzysowym i działaniach militarnych”. Program „Pięciu żywiołów” służy prezentacji dobrych praktyk w zakresie stosowania systemów inteligentnych w zarządzaniu kryzysowym i działaniach militarnych oraz tworzeniu dobrego klimatu dla akceptacji społecznej rozwoju nowych technologii.

Poza współorganizowaną przez MLP paradą dronów na terenie pasa startowego w Lotniczym Parku Kulturowym, festiwal obejmuje także paradę robotów – pokaz robotów lądowych na Rynku Głównym (18 czerwca) oraz konferencję „Pięć żywiołów. Wolność – informacja – bezpieczeństwo” w Muzeum Inżynierii Miejskiej (16–18 czerwca). Szczegółowy informacje znajdują się na stronie festiwalu: www.5zywiolow.pl.

„Droniada” otwiera wyjątkowo bogaty w tym roku program pokazów lotniczych współorganizowanych przez Muzeum Lotnictwa Polskiego. Już niebawem, w ostatni weekend czerwca, odbędzie się jubileuszowy X Małopolski Piknik Lotniczy, natomiast w lipcu i sierpniu – pokazy lotnicze w Krakowie, Nowym Targu i Łososinie Dolnej przygotowane w ramach projektu „Skrzydła Wielkiej Wojny – Małopolska 1914–2014”.

Patronat honorowy nad pokazem dronów w Muzeum Lotnictwa Polskiego objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Źródło: Muzeum Lotnictwa Polskiego
comments powered by Disqus