V FLY CAMP Rudniki – doskonalący obóz szybowcowy
Aeroklub Częstochowski serdecznie zaprasza szybowników na Doskonalący Obóz Szybowcowy – V FLY CAMP Rudniki.
Impreza odbędzie się w dniach 1 – 9 maja 2026 r. na lotnisku Rudniki (EPRU).
Celem obozu jest trening w lataniu przelotowym oraz zdobycie wiedzy i doświadczenia lotniczego. Organizatorzy zapraszają zarówno niedoświadczonych jak i doświadczonych szybowników.
Minimalne wymagania dla uczestników to: ważna licencja SPL, ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie, książka pilota szybowcowego z ważnymi wpisami dotyczącymi KWT i KTP (KWT i KTP można wykonać na miejscu), uprawnienie do wykonywania startów za wyciągarką lub/i samolotem (możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień dotyczących rodzaju startu na miejscu), uprawnienia do wykonywania lotów na danym typie szybowca, na którym pilot będzie wykonywał loty (możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień na inne typy na miejscu).
Wpisowe wynosi: 350 PLN - wniesione do 1.04.2026 włącznie, 430 PLN - wniesiona po 1.04.2026. Wysokość wpisowego nie jest uzależniona od długości pobytu na obozie (z wyjątkiem pobytów jednodniowych).
W ramach wpisowego organizator zapewnia: osłonę meteorologiczną (bezpłatny dostęp do komercyjnych serwisów meteorologicznych), salę odpraw, bezpłatne hangarowanie szybowców o konstrukcji drewnianej, dostęp do WiFi, dostęp do usług poligraficznych (ksero, drukarka) związanych z uczestnictwem w obozie, kadrę instruktorską i wykładowców, miejsce do spotkań integracyjnych (grill lub ognisko). Organizator zapewnia koszulkę okolicznościową i mapę topograficzną rejonu lotniska.
– Nasz obóz to świetna okazja aby poznać środowisko lotnicze oraz uzyskać warunki do odznak FAI – zachęcają do udziału w V FLY CAMP Rudniki organizatorzy.
W trakcie trwania obozu zostanie rozegrany III Memoriał szybowcowy im. Marka Małolepszego. Po raz pierwszy organizatorzy wprowadzają nową kategorię „Master”.
– Do rywalizacji wprowadzamy kategorię dla „wyjadaczy” – czas sprawdzić, kto naprawdę rządzi na niebie! Dla zwycięzcy tej kategorii nagroda finansowa o wartości 4 tys. PLN – mówią organizatorzy.
Więcej informacji na stronach: https://aeroklub-czestochowa.org.pl, https://flycamp.pl
Komentarze