Przejdź do treści
Źródło artykułu

Jak zwiększyć efektywność floty bezzałogowców w operacjach powietrznych

Studenci i naukowcy Politechniki Warszawskiej oraz przedstawiciele firmy Lockheed Martin mają zaszczyt zaprosić w dniu 28.08.2015 r. w godz. 10:00-11:00 na podsumowanie wyników wspólnego projektu badawczego: Optymalizacja bezzałogowego „systemu systemów” (OpUSS - Optimization of Unmanned System of Systems). Spotkanie odbędzie się w  Hotelu Sheraton, sala „Warszawa”, I piętro, ul. B. Prusa 2 w Warszawie.

Wśród zaproszonych gości są: Roy Panzarella, Wiceprezes na Europę Środkowo-Wschodnią, Lockheed Martin; Prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor d/s Nauki, Politechnika Warszawska; Prof. Janusz Narkiewicz, kierownik projektu OpUSS oraz Studenci i naukowcy biorący udział w projekcie.

Po zakończeniu spotkania będzie możliwość przeprowadzenia wywiadów indywidualnych.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na adres:
Katarzyna Koper
e-mail.: katarzyna.koper@mslgroup.com; tel.: 515 114 487

Informacje o projekcie:
Przeprowadzone loty floty bezzałogowych statków powietrznych stanowią jeden z ostatnich etapów projektu OpUSS - Optymalizacja bezzałogowego „systemu systemów” wykonywanego przez naukowców i studentów Politechniki Warszawskiej we współpracy z firmą Lockheed Martin. W ramach projektu opracowano metody i oprogramowanie optymalizacji misji wykonywanej przez zespół różnorodnych bezzałogowych statków powietrznych.

Wyniki projektu mogą posłużyć do wyboru floty statków powietrznych do wykonania zadanej misji, optymalizacji jej działania, a także formułowania wymagań co do uzupełnienia posiadanych zasobów o dodatkowe statki powietrzne. Projekt jest doskonałym przykładem udanej współpracy międzynarodowej firmy Lockheed Martin ze środowiskiem uniwersyteckim w Polsce. Dotychczasowe efekty prezentowany były m.in. podczas prestiżowej konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Aeronautyki i Astronautyki w Dallas, w czerwcu tego roku.

Sukces projektu na pewno zachęci młodych polskich inżynierów do pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie platform bezzałogowych.

Wydział Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, jest jednym z nielicznych wydziałów uczelni technicznych w Polsce, kształcących studentów na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka. Ponad pięćdziesięcioletnia tradycja kształcenia specjalistów w dziedzinie lotnictwa na poziomach studiów inżynierskim, magisterskim i doktorskim oparta jest na głębokich podstawach teoretycznych oraz doświadczeniu praktycznym w prowadzeniu badań i prac inżynierskich na potrzeby przemysłu lotniczego oraz obronnego.

Lockheed Martin, z siedzibą w mieście Bethesda w stanie Maryland, w USA, to globalna firma działająca w branży obronnej i lotniczo-kosmicznej, która zatrudnia około 115 000 osób na całym świecie i zajmuje się przede wszystkim badaniem, projektowaniem, opracowywaniem, wytwarzaniem, integrowaniem i wspieraniem zaawansowanych systemów technologicznych, produktów oraz usług. W 2014 r. firma uzyskała przychody netto w wysokości 45,6 mld dolarów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony