Szpital na Banacha: za pół roku nowe lądowisko dla śmigłowców

LPR, logo

Będzie to drugie w Warszawie profesjonalne lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny przy ul. Banacha ogłosił właśnie przetarg na budowę nowego lądowiska dla śmigłowców LPR. – Inwestycja ma być gotowa za około 5-6 miesięcy – zapowiada Beata Więcko, która w szpitalu na Banacha odpowiada za sprawy administracyjne i techniczne.

Przy szpitalu już teraz mogą co prawda lądować śmigłowce – czasami lądowania odbywają się nawet trzy razy dziennie – ale muszą korzystać z tzw. "innego miejsca do lądowania”. – Nie jest to profesjonalne lądowisko, zgodne z przepisami Urzędu Lotnictwa Cywilnego – wyjaśnia Justyna Sochacka, rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Profesjonalne lądowisko tylko przy Centrum Zdrowia Dziecka
Na razie w Warszawie jest tylko jedno lądowisko dla śmigłowców zgodne z przepisami ULC – przy Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Oprócz tego w stolicy są jeszcze "inne miejsca do lądowania” przy szpitalu na Szaserów, Bielańskim i właśnie na Banacha. – Rzadko korzystamy z lądowiska przy Szpitalu Bielańskim, bo wymaga ono i tak dodatkowego użycia karetki. Dlatego czasem bardziej opłaca się lądowanie w naszej bazie przy Księżycowej – mówi rzeczniczka LPR.

Czytaj całość artykułu na stronie MM Warszawa.

Źródło: MM Warszawa
comments powered by Disqus