Przejdź do treści
Źródło artykułu

Ministerstwo Zdrowia: z wojskowego lotniska na Okęciu wystartował odrzutowiec LPR po 3 rannych w wypadku w Chorwacji

Z wojskowego lotniska na Okęciu wystartował odrzutowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego po 3 kolejnych pacjentów rannych w wypadku autokaru w Chorwacji. Za nieco ponad godzinę wyląduje w Zagrzebiu - poinformowało ministerstwo zdrowia.

Resort zdrowia przekazał w piątek rano, że "z wojskowego lotniska na Okęciu wystartował odrzutowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego po 3 kolejnych pacjentów rannych w wypadku autokaru w Chorwacji". "Za nieco ponad godzinę wyląduje w Zagrzebiu" - czytamy na Twitterze MZ.

Poinformowano, że więcej informacji przekaże na konferencji o godz. 12.00 minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pierwszy transport, który się odbył, to było 10 poszkodowanych - głównie urazy kręgosłupa, złamania kończyn. Tym razem będą to pacjenci, którzy doznali urazów klatki piersiowej, czyli to są osoby, które miały stłuczone płuca, odmę opłucnową, więc musiał być im wykonany drenaż; to są osoby ze złamanymi żebrami, więc transport powinien być wykonany w takich warunkach, żeby nie zagrażało im niebezpieczeństwo" - powiedział w czwartek wieczorem w TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Miedjugorie.(PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mir/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony