Marek Kachaniak nie jest już dyrektorem Departamentu Lotnictwa w MIB

Marek Kachaniak (fot. krakowairport.pl)

Z dniem 17 marca br. Marek Kachaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Departamentu Lotnictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, na podstawie art. 53 a ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1345, z późn. zm.).

Funkcję dyrektora Departamentu Lotnictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa pełnił od 21 października 2013 roku.

Marek Kachaniak instruktor, pilot zawodowy z całkowitym nalotem 3000 godzin. Wieloletni Prezes Aeroklubu Rzeszowskiego, członek Komisji Rewizyjnej AP w latach 1999 – 2003. Członek Samolotowej Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego, w której jest nieprzerwanie od 1986 roku. Wielokrotny członek Reprezentacji Narodowej na najważniejsze imprezy sportowe w lataniu precyzyjnym i rajdowym. Wielokrotny medalista tego rodzaju zawodów. Kierownik Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata i Europy. Z zawodu funkcjonariusz celny, który w poprzedniej pracy przeszedł ścieżkę od kierownika zmiany do Dyrektora Izby Celnej.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa