Przejdź do treści
Dron w pobliżu samolotu pasażerskiego

Konferencja „Bezpieczne wykorzystywanie dronów w cywilnej przestrzeni powietrznej"

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wspólnie z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury oraz Polską Agencją Żeglugi Powietrznej organizuje  w dniach 11- 12 maja 2016 r. konferencję poświęconą bezzałogowym statkom powietrznym. Konferencja pt. „Bezpieczne wykorzystywanie dronów w cywilnej przestrzeni powietrznej" odbędzie się na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury (11.05) oraz hotelu Natura Mazur (12.05).

Podczas konferencji planowane jest także wspólne posiedzenie Rady Ochrony i Ułatwień Lotnictwa Cywilnego oraz Zespołu ds. aktualizacji Programu Rozwoju Sieci Lotnisk i Lotniczych Urządzeń Naziemnych. W agendzie konferencji, oprócz części wykładowej i dyskusyjnej, przewidziano również przeprowadzenie krótkiego pokazu bezzałogowych statków powietrznych.

Przedmiotowa konferencja będzie okazją do szerokiej dyskusji na temat bezpiecznego wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w cywilnej przestrzeni powietrznej, poruszone zostaną zarówno aspekty prawne wykorzystania dronów, jak i kwestie rozwiązań technologicznych wpływających na ograniczenie zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym użytkowaniem dronów.

Na konferencji planowana jest obecność przedstawicieli instytucji rządowych, uczelni i ośrodków naukowych, a także regionalnych portów lotniczych oraz firm i innych podmiotów związanych z branżą bezzałogowych statków powietrznych.

W kwestiach dotyczących organizacji przedmiotowej konferencji oraz ewentualnego uczestnictwa prosimy kierować zapytania na adresy: monika.sasak@mib.gov.pl oraz martyna.modrzejewska@mib.gov.pl

FacebookTwitterWykop

Nasze strony