Spotkanie autorskie z kapitanem Tadeuszem Wroną w Rzeszowie

Kpt. Tadeusz Wrona (fot. aeroklub.rzeszow.pl)

W ramach Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie odbędą się spotkania autorskie z zaproszonymi gośćmi. Wśród zaproszonych gości jest między innymi pilot Tadeusz Wrona, autor książki „Ja, kapitan”.

Tadeusz Wrona – pilot PLL LOT, człowiek, który w zdumienie wprowadził cały świat lądując, jako pierwszy w historii, Boeingiem 767 bez podwozia. W „Ja, kapitan” opowiada o swoich marzeniach, pasjach, ideałach, o pokonywaniu przeszkód i wykorzystywaniu szczęśliwych zbiegów okoliczności. Odtwarza swoją życiową drogę od żółtodzioba, stawiającego pierwsze kroki w sporcie szybowcowym do kapitana najnowocześniejszego pasażerskiego samolotu świata – Dreamlinera.

Kpt. Wrona swoją przygodę z lotnictwem rozpoczął w latach 70. w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej. Jest też pilotem szybowcowym. Samoloty pasażerskie zaczął pilotować w latach 90. Kapitan Wrona zasłynął tym, że w 1 listopada 2011 roku wylądował awaryjnie Boeingiem 767-35DER (SP-LPC) bez podwozia na lotnisku w Warszawie. Na pokładzie było 220 pasażerów i 11 członków załogi; nikt nie został ranny.

Pasjonaci lotnictwa będą mogli osobiście porozmawiać z kapitanem Tadeuszem Wroną podczas spotkania autorskiego w dniu 22 listopada 2019 r. Początek spotkania o godz. 16:00.

Spotkanie z kapitanem Tadeuszem Wroną poprowadzi Lesław Żurek.

Targi Książki odbędą się w dniach 22 -23 listopada w Millenium Hall w Rzeszowie, Al. Kopisto 1.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na spotkanie z kapitanem Tadeuszem Wroną.

Źródło: milleniumhall.pl
comments powered by Disqus