Milewo: najtańszy AVGAS w Polsce + UL85

Lądowisko w Milewie - widok ogólny

We wtorek 26 maja, na lądowisku w Milewie rozpoczeła się sprzedaż paliwa lotniczego. Na początek oferowane będzie paliwo AVGAS 100LL z akcyzą, ale trwają procedury umożliwiające obrót paliwa bezakcyzowego, które powinny zakończyć się już w czerwcu. Oprócz darmowych operacji lotniczych w Milewie, można już zatem tankować najtańsze paliwo w Polsce.

Cena paliwa AVGAS 100LL w maju z akzyzą to 7,20 zł (netto). Od 01.06.2015 r. na lądowisku w Milewie dostępne już jest paliwo UL85 (lotniczy odpowiednik Pb95) w cenie 5,95 zł (netto). W kolejnuych miesiącach ceny paliwa w Milewie będą publikowane w zestawieniu, dostępnym tutaj.

Z miesięcznym opóźnieniem stanął pierwszy hangar i realizowany jest plan umożliwiający właścicielom statków powietrznych, korzystanie z indywidualnego hangaru, niczym prywatnego garażu z wyłącznym dostępem 24/7. W tym roku planowane jest jeszcze oddanie trzech oddzielnych hangarów, ale już w nowatorskiej bryle pod jednym dachem. Pomimo unikalnej wygody, ceny za wynajem całego hangaru, są niższe niż hangarowanie we wspólnych hangarach na większości lotnisk w okolicach Warszawy.


29 maja (piątek) planowany jest zlot statków powietrznych uczestniczących w pikniku (30 maja) i zawodach na celność lądowania, a wieczorem ma odbyć się lotnicza integracja przy ogniskowej biesiadzie. Przybyli goście będą mogli poznać piękno regionu, wiejski spokój i przyjacielską atmosferę tworzoną przez członków nowego Aeroklubu Regionu Płońskiego. Natomiast w niedzielę (31 maja) przylatujący będą mogli za darmo uczestniczyć w spływie kajakowym Wkrą.


Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronach www.milewo.pl oraz www.clubaero.pl


Czytaj również:
Milewo zaprasza na Rodzinny Piknik Lotniczo-Pożarniczy
Zawody na celność lądowania podczas Pikniku Rodzinnego AERO2015


Lądowisko Milewo (EPMX) położone jest na Mazowszu, 6 km na północny wschód od Płońska, we wsi Milewo i wpisane do ewidencji lądowisk w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego pod numerem 172. Obiekt posiada pas trawiasty o kierunku 18/36, długości 950m i szerokości 35m.

Lądowisko jest własnością prywatną Małgorzaty i Rafała Skibniewskich i jest otwarte dla wszystkich miłośników lotnictwa. Celem właścicieli obiektu jest spełnianie pasji lotniczej, dzielenie się nią z innymi i jej propagowanie. Od maja 2015 r. w Milewie można tankować paliwo Avgas 100LL.


Instrukcja operacyjna lądowiska Milewo

Źródło: milewo.pl
comments powered by Disqus