Zawody Mikrolotowe w Lesznie

Zawody Mikrolotowe (fot. Mariusz Jarmuszczak)

Komisja Mikrolotowa Aeroklubu Polskiego zaprasza pilotów do udziału w Zawodach Mikrolotowych, które odbędą się w dniach 21-23 maja 2021 r. na lotnisku Aeroklubu Leszczyńskiego.

Zawody mają na celu popularyzację sportu mikrolotowego oraz przygotowanie zawodników do imprez międzynarodowych i są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu.

Zawody będą rozgrywane według aktualnego Regulaminu Mikrolotowego Pucharu Polski  oraz Katalogu Konkurencji Mikroloty Klasyczne (z możliwością rozszerzenia o konkurencje zgodne z FAI task catalogue – Sekcja 10 aneks nr 4. Wydanie styczeń 2020). Każdy pilot jest zobowiązany do posiadania urządzenia rejestrującego lot nawigacyjny. Istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia urządzenia przed zawodami u organizatora. Koszt 30zł/szt na całe zawody.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez zawodnika ważnej licencji sportowej w sporcie mikrolotowym oraz ubezpieczenia NNW. Każdy pilot-dowódca musi posiadać ważną licencję pilota lub odpowiednio świadectwo kwalifikacji, ważne kwalifikacje do wykonywania lotów na danym statku powietrznym.

Piloci KN oraz osoby zainteresowane udziałem w zawodach proszeni są o kontakt do 17.05.2021 do organizatora zawodów mailowo: Marcin@trendak.eu bądź telefonicznie: 784-025-692.

Więcej informacji w zaproszeniu na stronie www.mikroloty.com

Źródło: mikroloty.com
comments powered by Disqus