Przejdź do treści
Drzwi Otwarte na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (fot. MEiL)
Źródło artykułu

Drzwi Otwarte na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW

Wszystkich zainteresowanych studiowaniem na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte.

Już w ten weekend, 6-7 kwietnia 2019 r., będziecie mieli okazję poznać MEiL od środka wraz z jego ofertą!

A co w zasadzie można na tym wydziale studiować? Do wyboru są 4 kierunki: Lotnictwo i Kosmonautyka, Automatyka i Robotyka, Energetyka, Mechanika i Projektowanie Maszyn.

W planie przewidziane spotkanie informacyjne, oprowadzanie po wydziale oraz prezentacja licznych kół naukowych! Kół naukowych na MEiLu jest aż 13, a jednym z nich jest SAE AeroDesign Warszawa, zajmujące się projektowaniem oraz budowaniem zdalnie sterowanych samolotów bezzałogowych!

Podczas Drzwi Otwartych będziecie mieli okazję obejrzeć ich wystawę, której obiektem jest samolot klasy Advanced, który uczestniczył w zawodach SAE Aerodesign West 2018 i zajął w nich trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego zadanie polegało na udźwignięciu jak największego ciężaru stalowych sztab oraz zrzucie kilogramowych ładunków do celu. Samolot obsługują dwie osoby – pilot i obserwator, który ma dostęp do obrazu na żywo z kamery umieszczonej na samolocie. Dodatkowo wspiera ich system autopilota decydujący o momencie zrzutu.

Kolejne Koło, które zaprezentuje swoje projekty podczas Drzwi Otwartych to Koło Naukowe Awioniki Melavio. A zobaczyć będziecie mogli takie projekty jak: A1 Ważka - samolot bezzałogowy pionowego startu i lądowania w układzie tiltwing, Kadłub i skrzydło samolotu M8 Marlin.

Marlin to samolot pionowego startu i lądowania (VTOL) przygotowany na międzynarodowe zawody UAV Challenge 2018 które odbyły się we wrześniu zeszłego roku w stanie Queensland w Australii. Samolot może w pełni samodzielnie wykonywać misje polegające na transporcie ładunku, unikać innych użytkowników przestrzeni powietrznej, a także służyć jako przekaźnik umożliwiając łączność na odległość 12km. Połączenie napędu elektrycznego i spalinowego pozwoliło osiągnąć zasięg lotu ok. 60km.

Melavio pokaże też części kompozytowe i układy elektroniczne zaprojektowane i wykonane przez członków Koła, na różnych etapach wykończenia, na których można zobaczyć jak wygląda proces wytwarzania.

Swoje projekty zaprezentuje też Koło Naukowe Robotyków KNR, które zajmuje się budową robotów rozmaitej konstrukcji i zastosowań. Podczas Drzwi Otwartych będziecie mogli zobaczyć m.in. roboty balansujące na kołach lub piłce, samochody autonomiczne w skali, robota humanoidalnego czy łazika marsjańskiego!

Zapraszamy w dniach 6-7 kwietnia 2019 r. na Drzwi Otwarte na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 24, Warszawa.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony