Przejdź do treści
Źródło artykułu

WYSOKIE LOTY 2015 - Konkurs dla pilotów wojskowych

Na brak adrenaliny i nudę w pracy z pewnością nie mogą narzekać. A właśnie teraz mają szansę przeżyć przygodę wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju. W roku jubileuszu 90-lecia kształcenia lotniczego w Polsce piloci wojskowi mogą wziąć udział w konkursie, jakiego jeszcze nie było…

Lotniku, daj dzieciom skrzydła!

Uhonorować osiągnięcia pilotów wojskowych, docenić ich determinację, odwagę i hart ducha, a także zaszczepić ich pasję i postawę patriotyczną u młodego pokolenia… Cel szczytny, ale jak tego dokonać? Firma Megmar postanowiła zorganizować konkurs, w którym piloci będą mogli przybliżyć dzieciom realia swojej służby, a tym samym zachęcić je do mierzenia wysoko – niezależnie od tego, ile przeszkód trzeba pokonać w drodze do gwiazd.

Zdarzyło się na służbie…

O swoich przygodach w przestworzach mogliby rozprawiać godzinami, a porywające historie ze służby zapełniłyby karty niejednej książki... W konkursie Wysokie Loty 2015 wystarczy spisać tylko jedną z takich podniebnych opowieści – ważne, by zainspirowała dzieci do odwagi w realizacji marzeń i pomogła ukształtować młode pokolenie pilotów w duchu patriotyzmu. Organizator zachęca do podzielenia się wrażeniami ze służby wszystkich pilotów z wojskowych baz lotniczych na terenie Polski. Z ich historiami najpierw zapozna się jury, a najciekawszą opowieść zwycięzca będzie mógł zaprezentować także uczniom jednej ze szkół podstawowych.

Mierzyć wysoko

Pomysł, by zaangażować w projekt dzieci to oczywiście nie przypadek. Młode pokolenie znalazło się w centrum zainteresowania twórców konkursu, bo ten odbywa się z okazji jubileuszu 90-lecia kształcenia lotniczego w Polsce. Organizatorzy za cel postawili sobie rozbudzenie wśród młodzieży pasji, ambicji i uporu w realizacji marzeń, ale też chęci związania swojej drogi zawodowej z lotnictwem. I za Helen Keller powtarzają: Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania. Wysokie Loty, nazwę konkursu, można przecież odczytywać na wiele sposobów…

Pełen odlot

Oprócz możliwości podzielenia się z dziećmi swoim zapałem dla zwycięzcy konkursu przewidziano inne, równie ciekawe nagrody. Laureat będzie mógł na koszt organizatora udekorować swój hełm lotniczy według własnego pomysłu (dotyczy hełmów typu HGU-55/P, ZSz-5, ZSz-7, THL-5 bądź Alpha). Zdobienie to wykona renomowany malarz hełmów z firmy Aerograf, twórca słynnej szachownicy na kasku Kamila Stocha. Do rąk zwycięzcy trafi też statuetka Sokoła Megmaru, autorstwa utytułowanego rzeźbiarza Aleksandra Dętkosia. Wręczenie nagród rzeczowych nastąpi w szkole podstawowej przy okazji spotkania pilota-zwycięzcy konkursu z dziećmi. Zwieńczeniem konkursu będzie uroczysty obiad wydany na cześć laureata.

Rozwinąć skrzydła

Jak się zgłosić? To dziecinnie proste. Spisaną historię piloci mogą przesłać za pośrednictwem strony internetowej konkursu (www.wysokieloty.info). To tu znajdą wszelkie informacje na jego temat, w tym regulamin. Dodatkowo, w części baz lotniczych, będą mogli zapoznać się z plakatami i ulotkami poświęconymi konkursowi. Materiały te dostępne będą też na stoisku firmy Megmar podczas MSPO w Kielcach, w dniach 1-4 września 2015 r. (hala D, boks nr 87); konkurs zostanie zainaugurowany pierwszego dnia tych targów. Zgłoszenia można przesyłać w terminie 1 września-15 października, a ogłoszenie wyników nastąpi do końca października tego roku. Finałowe spotkanie lotnika z młodzieżą zostanie zorganizowane jeszcze w tym roku. Pilocie, daj dzieciom skrzydła…

Plakat konkursu WYSOKIE LOTY 2015

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony