Przejdź do treści
Źródło artykułu

Media: dworce kolejowe w kraju i lotnisko w Amsterdamie to wylęgarnie antysemityzmu, konieczna jest interwencja policji

Budynki holenderskich stacji kolejowych i hala lotniska Schiphol w Amsterdamie stały się w ostatnich tygodniach wylęgarnią antysemityzmu i nienawiści przeciwko Izraelowi - napisał w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym dziennik „De Telegraaf”. „Policja musi interweniować” – apeluje największa gazeta kraju.

„Cierpliwa postawa władz holenderskich jest irytująca” – ocenia „De Telegraaf”. Gazeta wskazuje, że podczas gdy np. brytyjska policja zakończyła strajk okupacyjny zwolenników Hamasu na londyńskiej stacji, policja w Niderlandach nie interweniuje podczas blokowania dworców kolejowych oraz hali lotniska w Amsterdamie.

Władze holenderskich kolei (NS) oraz portu lotniczego Schiphol twierdzą, że nie mogą podejmować żadnych działań przeciwko demonstracjom, albowiem obywają się one w domenie publicznej. Apelują one jednak do rządu, aby interweniował w przypadku kolejnych protestów, albowiem stawką jest bezpieczeństwo podróżujących.

„Podobnie jak w USA i Anglii, policja z pewnością może podjąć działania w przypadku naruszenia bezpieczeństwa, aby przynajmniej stacje kolejowe i budynki lotnisk pozostały wolne od przerażającego antyizraelskiego tłumu” – napisał „De Telegraaf”.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ mal/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony