Wskaźnik lokalizacji dla lądowisk w Babiętach i Mrągowie

www.mazuryairfields.pl

Wskaźnik lokalizacji dla lądowisk w Babiętach i Mrągowie

W dniu 24 czerwca 2011 roku lądowiska* Mrągowo i Babięta otrzymały od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej wskaźnik lokalizacji w postaci następujących skrótów:
Mrągowo - EPMG
Babięta - EPBB

Informacja ta zostanie opublikowana w AIP Polska w GEN 2.5 zmianą AIRAC 115 - 22 SEP 2011 roku.

Lądowisko Mrągowo przyciąga pilotów bogatą ofertą turystyczną miasta Mrągowo i Ziemi Mrągowskiej a jednocześnie jest najbliższym lądowiskiem dla południowej części Wielkich Jezior Mazurskich, w tym Mikołajek i Wierzby.

Lądowisko Babięta z kolei umożliwia szybie dotarcie na szlak kajakowy rzeki Krutynia oraz do innych atrakcji Mazurskiego Parku Krajobrazowego i Puszczy Piskiej, w tym do Gałkowa, Krutynii i Ukty.

To właśnie spływ kajakowy był główną atrakcją dla pilotów którzy 25 czerwca przylecieli do Babięt w ramach III Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach i Lądowiskach Warmii i Mazur którego celem było pokazanie, że Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to nie tylko przepiękne krajobrazy i piękno naturalne, to również miejsce niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym, sprzyjające różnym formom wypoczynku.

Więcej informacji o tym Rajdzie oraz o ciekawych atrakcjach turystycznych znajdujący się w pobliżu Babięt i Mrągowa można znaleźć na stronie Mazury Airfields.

* miejsce przystosowane do startów i lądowań

Informacje o ww. lotniskach znajdziesz też  w serwisie lotniska.dlapilota.pl:
Mrągowo - EPMG
Babięta - EPBB

Źródło: mazuryairfields
comments powered by Disqus