Aeroklub Mielecki na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki w Przeworsku

Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki (fot. Archiwum organizatora)

Burmistrz Miasta Przeworska oraz Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. w Mielcu  zapraszają do wzięcia udziału w Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki w Przeworsku, który odbędzie się w dniach 5-6 grudnia 2014 r. w Hali sportowej im. Tadeusza Ruta w Przeworsku, ul. Misiągiewicza 10.

„Nauka nie musi być nudna” – to hasło przewodnie Festiwalu skierowanego głównie do uczniów szkół, nauczycieli, mieszkańców oraz kadry inżynieryjno-technicznej przedsiębiorstw z terenu Miasta Przeworska i ościennych miejscowości. Dla wszystkich zwiedzających zaplanowano szereg atrakcji.

W programie Festiwalu przewidziane są:
- interaktywna wystawa „Eksperymentuj!" oraz pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik,
- wirtualne loty samolotem – przygotowane przez Mielecki Portal Lotniczy EPML Spotters,
- interaktywne stoiska  przygotowane przez Świat Robotyki  Sylwester Paterek oraz CKPiDN w Mielcu,
- wystawa modeli samolotów i rakiet kosmicznych - Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich (na stoisku Aeroklubu Mieleckiego uczestnicy będą mogli wirtualnie polatać szybowcem oraz wziąć udział w warsztatach modelarskich. Przygotowana zostanie również wystawa statyczna modeli samolotów oraz szybowców, a także pokaz sprzętu i wyposażenia szybowców i samolotów),
- pojazdy elektryczne - przygotowane przez Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A.,
- warsztaty fotograficzne – FotoLab,
- warsztaty OZE.

Jak zapewniają organizatorzy to jedno z najciekawszych wydarzeń edukacyjno-poznawczych wśród młodzieży gimnazjalnej i starszej. Przeworsk to ósmy przystanek Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki. Organizator wydarzenia - Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR" S.A. realizuje Festiwal w ramach projektu systemowego pt. „Wzmocnienie instytucjonalnego systemu wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji w latach 2007-2013 w województwie podkarpackim".

Program Festiwalu

Więcej na: www.marr.com.pl

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału!

Źródło: marr.com.pl
comments powered by Disqus