Przejdź do treści
Źródło artykułu

MAP: perspektywy współpracy tematem spotkania przedstawicieli PLL LOT i Boeinga

Perspektywy współpracy PLL LOT z firmą Boeing w zakresie rozwoju branży lotniczej były tematem rozmów wiceministra aktywów państwowych Jacka Bartmińskiego z przedstawicielami Boeinga – podało Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Jak przekazało ministerstwo, wiceszef resortu Jacek Bartmiński spotkał się z przedstawicielami Boeinga; rozmowy dotyczyły perspektyw współpracy w zakresie rozwoju branży lotniczej.

Jak podano w komunikacie, "po kryzysie wywołanym pandemią oraz wojną w Ukrainie PLL LOT odbudowuje swoją pozycję na rynku i realizuje strategię dalszego rozwoju oraz wzrostu skali działalności".

Przypomniano, że w PLL LOT operują obecnie 32 samoloty firmy Boeing, a jedną z podstaw realizacji założeń strategii spółki na lata 2024-2028 z horyzontem do 2035 roku jest pozyskanie kolejnych maszyn amerykańskiego producenta w segmencie samolotów wąskokadłubowych i szerokokadłubowych.

"Współpraca pomiędzy Polskimi Liniami Lotniczymi +LOT+ S.A. a Boeingiem jest dla nas bardzo ważna. Służy umacnianiu pozycji naszego narodowego przewoźnika na arenie międzynarodowej. Nie tylko podnosi standardy jakości i bezpieczeństwa naszych lotów, ale także wspiera rozwój polskiej gospodarki" – powiedział, cytowany w komunikacie, Bartmiński. "Jestem przekonany, że przyniesie ona wymierne korzyści zarówno dla pasażerów, jak i dla całej branży lotniczej w Polsce" – dodał.

W Polsce Boeing zatrudnia 1,1 tys. osób.

Oprócz działalności inżynieryjnej Boeing w Polsce posiada biura Boeing Defense, Space & Security w Warszawie, Boeing Digital Solutions & Analytics w Gdańsku oraz centrum dystrybucyjne Boeing Distribution Services (BDSI) w Rzeszowie. Koncern współpracuje z polskimi dostawcami oraz lokalnymi uniwersytetami i ośrodkami badawczymi.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony