Przejdź do treści
Wizualizacja rozbudowy terminalu Międzynarodowego Portu Lotniczego Malta (fot. maltairport.com)
Źródło artykułu

Międzynarodowy Port Lotniczy Malta rozpoczął projekt rozbudowy terminalu

Międzynarodowy Port Lotniczy Malta przedstawił długoterminową wizję firmy dotyczącą lotniska, ujawniając szczegóły inwestycji o wartości około 100 milionów euro w rozbudowę terminalu.

Dyrektor generalny Międzynarodowego Portu Lotniczego Malta Alan Borg ogłosił również prognozę ruchu na 2020 r., która wskazuje, że liczba pasażerów wzrośnie o kolejne 2-3 procent, aby osiągnąć 7,5 miliona pasażerów.

„Projekt rozbudowy terminalu zapewni nam zdolność do obsługi dalszego wzrostu ruchu i umożliwi nam oferowanie pięciogwiazdkowego doświadczenia na lotnisku. Zostanie to osiągnięte dzięki połączeniu zwiększonej przestrzeni operacyjnej, lepszej oferty gastronomicznej i detalicznej oraz zastosowania najnowocześniejszych technologii ” – powiedział Alan Borg.

W nadchodzącym projekcie budynek terminalu będzie stopniowo się rozwijał i będzie zajmował około 31 200 metrów kwadratowych – podwojona zostanie obecna powierzchnia. Projekt ten będzie koncentrował się głównie na poprawie jakości obsługi i procesów lotniskowych w kluczowych punktach podróży pasażerskiej przez Międzynarodowy Port Lotniczy Malta, w szczególności w hali odpraw, strefie kontroli bezpieczeństwa i przy bramkach odlotów.

Przewiduje się, że konstrukcja rozszerzonego terminalu będzie oddawać ducha wysp maltańskich, w szczególności poprzez zastosowanie tradycyjnych wzorów i materiałów, kolorów, które kojarzą się z morzem i czystym niebem, oraz grę światła, aby wprowadzić do budynku ciepło, z którego Malta i jej mieszkańcy są znani.

Biorąc pod uwagę, że zrównoważony rozwój jest ważną wartością dla firmy, względy wydajności energetycznej i zużycia wody będą stanowić kolejny filar projektu ekspansji. Inteligentne technologie, w tym nowy system zarządzania budynkiem, umożliwiający optymalizację zarządzania energią i wodą oraz lepsza izolacja, należą do ulepszeń, które przyczynią się do rozwoju energooszczędnego budynku, który będzie odgrywał ważną rolę w dążeniu firmy do osiągnięcia neutralności węglowej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony