Przejdź do treści
Lufthansa Group i Air China podpisały umowę joint venture (fot. Lufthansa Group)
Źródło artykułu

Lufthansa Group i Air China podpisały umowę joint venture

Lufthansa Group i Air China podpisały dziś w Pekinie porozumienie o szeroko zakrojonej  współpracy, które pozwoli im wspólnie realizować wszystkie połączenia między Europą a Chinami w ramach joint venture. Oznacza to wprowadzenie w życie ustaleń z listu intencyjnego podpisanego latem 2014 roku.

Umowa joint venture ma na celu znaczącą rozbudowę wspólnej siatki połączeń code-share przewoźników i wzmocnienie partnerstwa handlowego. Dzięki temu Lufthansa Group będzie mogła kontynuować opartą na partnerstwie strategię w Azji. Po zawarciu joint venture z japońskimi liniami All Nippon Airlines (ANA) oraz z Singapore Airlines w listopadzie 2015 roku, jest to trzecia umowa partnerska Lufthansa Group na tym kontynencie.

„Jako flagowy przewoźnik Chińskiej Republiki Ludowej, Air China jest dla Lufthansa Group idealnym partnerem na tym rynku. To przełomowe partnerstwo wzmocni naszą pozycję konkurencyjną na trasach między Europą a Chinami. Poszerzone porozumienie pozwoli nam zaoferować dodatkowe korzyści dla klientów” – powiedział Carsten Spohr, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Deutsche Lufthansa AG, podczas podpisania umowy w Pekinie. „Chiński rynek lotniczy jest jednym z najważniejszych wzrostowych rynków na świecie. Chcemy czerpać korzyści z tego wzrostu wspólnie z naszym partnerem ze Star Alliance, Air China.” – dodał Spohr.

„Joint venture z Lufthansą i jej liniami z grupy – Austrian Airlines i Swiss International Air Lines – jest kolejnym dużym krokiem w strategii globalizacyjnej Air China, po przystąpieniu do sojuszu Star Alliance w grudniu 2007 roku. Obie strony mogą nadal wzmacniać wspólną pozycję konkurencyjną zarówno w Chinach, jak i w Europie. W ramach porozumienia joint venture, będziemy dalej rozwijać siatkę połączeń w Chinach, Europie i na pozostałych rynkach. Pozwoli to również na optymalizację rozkładów, zwiększenie wyboru połączeń i zaoferowanie korzystniejszych taryf, a także zapewnienie najlepszego doświadczenia w podróży.” – powiedział Cai Jianjiang, Prezes Air China, podczas ceremonii podpisania porozumienia joint venture.

Joint venture Lufthansa Group z flagowym przewoźnikiem Chińskiej Republiki Ludowej ma szczególne znaczenie – jest jasnym dowodem na silną obecność linii Lufthansa Group na drugim najważniejszym rynku lotniczym na świecie. Wraz z transatlantycką trójstronną umową joint venture z United Airlines oraz Air Canada, Lufthansa Group obejmuje teraz swoim zakresem wszystkie najważniejsze rynki w ramach swoich działań joint venture. W rezultacie około połowa połączeń międzykontynentalnych Lufthansy jest obsługiwana przez partnerów joint venture, zapewniając pasażerom dodatkowe benefity.

Lufthansa Group i Air China planują dalsze zacieśnienie współpracy w przyszłości. Rozkłady obu przewoźników będą lepiej skoordynowane, co umożliwi klientom wygodniejszy dostęp do siatki połączeń każdego przewoźnika. W perspektywie są również wspólne taryfy, modyfikacja programów korporacyjnych mająca na celu dostępność produktów dla klientów biznesowych oraz badanie możliwości optymalizacji połączeń funkcjonujących obecnie w ramach programów “frequent flyer”.

Porozumienie pomiędzy Lufthansą i Air China obejmuje również Austrian Airlines i Swiss International Air Lines.

Rozszerzone połączenia code-share umożliwią klientom Air China wygodne podróżowanie na trasach łączonych z i do wielu miast w Austrii, Belgii, Niemczech i Szwajcarii przez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu i Wiedniu. Tym samym Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines zyskają dzięki Air China dostęp do dodatkowych tras w Chinach, drugim największym rynku lotniczym świata. Umowa będzie w przyszłości rozszerzana o kolejne połączenia typu code-share.

Wejście w życie umowy joint venture jest zaplanowane wraz z rozpoczęciem letniego rozkładu połączeń 2017.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony