Przejdź do treści
Przez kilka dni opanują przestworza w Lubinie (fot. lubin.pl)
Źródło artykułu

Przez kilka dni opanują przestworza w Lubinie

Od wielu lat lotnictwo jest ich pasją, którą zajmują się praktycznie codziennie. Zdobywają tytuły mistrzowskie zarówno w kraju jak i zagranicą. Piloci z całego kraju zaprezentują swoje umiejętności podczas I Ogólnopolskich Samolotowych Zawodach Zagłębia Miedziowego. Widzów chcących obejrzeć zarówno starty jak i przyloty tych wyjątkowych ludzi i ich maszyn, lubiński Aeroklub zaprasza w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 na lotnisko.

Na lubińskim lotnisku lata temu odbywało się wiele inicjatyw, w których człowiek choć na chwilę mógł poczuć się jak pan przestworzy. Te czasy znakomicie pamięta aktualny członek kadry narodowej, Janusz Darocha. – Często przylatywaliśmy do Lubina. W latach dziewięćdziesiątych rok rocznie rozgrywane były zawody. Z przyjemnością więc wracamy do tego miejsca. Jest przede wszystkim dobra atmosfera i wspaniały nawigacyjny teren – przyznaje Janusz Darocha, zawodnik kadry narodowej i członek Częstochowskiego Aeroklubu.

Obecnie dawna świetność lubińskiego lotniska krok po kroku wraca na właściwe tory. Dobrym kierunkiem wiec było zorganizowanie na tym obiekcie rywalizację o wymiarze krajowym. – Do dwudziestego pierwszego maja mamy trening kadry narodowej w lataniu rajdowym. W piątek i sobotę przeprowadzimy już konkurencje. Samo latanie rajdowe polega na tym, aby w krótkim czasie, na podstawie posiadanych instrukcji, przygotować trasę i bardzo precyzyjnie ją oblecieć, rozpoznając obiekty i wyszukiwać znaków ułożonych przez sędziów. W załodze lata pilot i nawigator. Po powrocie z trasy jest lądowanie na celność i to w zasadzie najbardziej widowiskowy punkt tego współzawodnictwa – puentuje Michał Jezierski, członek zarządu Aeroklubu Zagłębia Miedziowego.

MISZ

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony