Przejdź do treści
Lubin: Samoloty nad miastem (fot. lubin.pl)
Źródło artykułu

Lubin: Samoloty nad miastem

Siedemnaście dwuosobowych załóg będzie rywalizować przez cały weekend na lubińskim niebie. Dziś Ogólnopolskie Samolotowe Zawody Zagłębia Miedziowego oficjalnie otworzył prezydent Lubina Robert Raczyński. Przyjść na tutejsze lotnisko i popatrzeć na samoloty oraz zmagania lotników może każdy. – Zapraszamy, wstęp wolny – mówi Andrzej Onitsch, wiceprezes zarządu Aeroklub Zagłębia Miedziowego.

– Cieszę się, że udaje nam się integrować miasto z lotniskiem. Pierwsze efekty to to, że szybowce powróciły na niebo i zaczynamy mieć zawody ogólnokrajowe – mówi prezydent Robert Raczyński, dodając, że latanie nie jest mu całkiem obce. – Byłem szefem aeroklubu w latach 90. Próbowałem latać szybowcem, ale mi nie wyszło – takie życie. Rozumiem pilotów i trochę im zazdroszczę. Mam nadzieję, że poza rywalizacją będzie to wspaniała przygoda i propagowanie idei sportu lotniczego w Lubinie – dodaje.


(fot. lubin.pl)

Zawody oficjalnie otwarto dziś rano. Przez trzy dni – w piątek, sobotę i niedzielę – lotnicy będą rywalizować o miano najlepszego.

Zawody odbywają się w formule latania rajdowego (Air Rally Flying), w którym biorą udział załogi dwuosobowe – pilot i nawigator – latające samolotami sportowymi. Zawodnicy muszą przejść próbę nawigacyjną, pomiaru czasu, obserwacji specjalnej i lądowania.


(fot. lubin.pl)

– Najbardziej widowiskowo będzie jutro, w sobotę około godziny 11. Będzie lądowanie na celność. Zapraszamy wszystkich na lotnisko. Wstęp jest bezpłatny – dodaje Andrzej Onitsch.

MRT

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony