Przejdź do treści
Luke Elsworth w kokpicie A319
Źródło artykułu

19-latek jednym z najmłodszych pilotów linii lotniczych

Brytyjski dziewiętnastolatek stał się jednym z najmłodszych (o ile nie najmłodszym) na świecie pilotem samolotów pasażerskich. Luke Elsworth, otrzymał propozycję pracy w EasyJet po przejściu najszybszej z możliwych ścieżek prowadzących do zdobycia uprawnień zawodowych.

Pilot rozpoczął szkolenie ATPL w ośrodku CTC Aviation w Southampton w momencie gdy tylko mógł zostać tam zaakceptowany - tylko dziewięć dni po ukończeniu 18 lat. Elsworth ukończył w 18 miesięcy kurs, który obejmował m.in. półroczny okres szkolenia na symulatorach i lotów lekkimi samolotami w Arizonie i w kwietniu br. stał się FO w liniach EasyJet.

Według rejestru brytyjskiego CAA, jest to najmłodszy pilot zawodowy w tym kraju. Jak podkreśla lotnik, nie widzi on zaniepokojonych spojrzeń pasażerów, którzy zaglądają do kokpitu przed rejsem. Zapytany, czy byłby w stanie poradzić sobie z powietrzu z sytuacją emergency, odpowiedział, iż ma nadzieję, że tak i nie widzi powodu, dla którego miałby sobie nie poradzić.


Były pilot British Airways Eric Moody powiedział, że wiek pilota ma niewiele wspólnego z tym, jakie są jego kwalifikacje. Według Luke’a, jego ojciec, pełniący funkcję kapitana w EasyJet, nigdy nie naciskał na niego, aby ten rozpoczął szkolenie lotnicze.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony