Rekord Guinnessa w Lesznie przed Antidotum Airshow

Holowanie szybowca - próba do ustanowienia Rekordu Guinnessa (fot. kadr z filmu Lotnisko Leszno)

Niebywałe i unikatowe wydarzenie. Światowej sławy podniebni artyści – akrobaci po raz kolejny zawitają do Leszna. Pokazy Lotnicze Antidotum 2021 to prawdziwe antidotum na trudny pandemiczny czas. Jedyna tego rodzaju impreza na świecie! Piękny spektakl będący połączeniem pokazów lotniczych z muzyką na żywo i pirotechniką już za kilka dni – 18 i 19 czerwca na Lotnisku Leszno.

Na niebie będzie można podziwiać akrobacje samolotowe solistów i grup pokazowych, odrzutowce i śmigłowcowe polskich i zagranicznych sił powietrznych, pokazy szybowcowe, paralotnie, motoparalotnie, a nawet modele. Tradycyjnie nie zabraknie pokazów nocnych z muzyką live i dużą dawką pirotechniki, które stały się już znakiem rozpoznawczym naszej imprezy – zapowiadają organizatorzy. Oba dni pokazów zostały podzielone na dwa bloki – pokazy dzienne i pokazy nocne. Program imprezy można zobaczyć TUTAJ.

A tymczasem dziś (15 czerwca) na lotnisku w Lesznie wyjątkowe okoliczności! W godzinach 18:00-20:00 odbędzie się próba ustanowienia Rekordu Guinnessa. Pilot akrobacyjny Guy Westgate (UK aeroSPARX), wielokrotny mistrz Anglii w akrobacji, aż 100 razy obróci się wokół osi podłużnej szybowca wykonując popularną beczkę. Nie dość, że beczka uchodzi za jedną z najtrudniejszych figur akrobacji lotniczej to będzie wykonywana przez pilota w locie holowanym (szybowiec podłączony liną do samolotu).

Wczoraj odbyły się próby, z których video można zobaczyć poniżej.

A częściową powtórkę tego wyczynu na pewno zobaczycie na żywo podczas Antidotum Airshow Leszno 2021 już za 3 dni. Guy będzie holowany przez samolot AirLony Skylane.

Na fanów lotnictwa, którzy przybędą do Leszna w dniach 18-19 czerwca, czekają również: loty widokowe, wystawa sprzętu wojskowego oraz strefa dla dzieci.

Na Antidotum Airshow do Leszna można przylecieć własnym statkiem powietrznym. Więcej informacji TUTAJ.

Do zobaczenia w Lesznie!

Źródło: Lotnisko Leszno
comments powered by Disqus