Odsłonięcie obelisku upamiętniającego ofiary lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem

Lotnisko Kętrzyn Wilamowo

Na lotnisku Kętrzyn Wilamowo skończył się w tym roku wyjątkowy 1 maja. Zawsze (każdego roku) wspaniała prezentacja bojowego sprzętu wojskowego, pokazy sprawności, skoki spadochronowe, loty widokowe, konkurencje i konkursy a wszystko w imponującej, całodziennej zabawie. Tym razem wokół panowała cisza i majestat powagi, bo tradycyjna (od 6-ciu lat organizowana) Wojskowa Majówka została odwołana w związku z niespodziewaną dla wszystkich katastrofą lotniczą. O tym co się stało 10 kwietnia nie chcemy i nie możemy zapomnieć!

W dniu 7 maja br. o godzinie 14:00 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo (jak już wcześniej zapowiadaliśmy) odbędzie się w uroczystej scenografii Apel Pamięci i odsłonięcie obelisku poświęconego upamiętnieniu ofiar tragicznej katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Obelisk odsłaniany 7 maja – który stanie obok obelisku ofiar katastrofy samolotu pod Mirosławcem – ma stanowić trwały i publicznie eksponowany ślad pamięci, nie pozwalający zapomnieć, szczególnie młodzieży, o tragicznych wydarzeniach lotniczych. Informując o naszej spontanicznej inicjatywie, niniejszym zapraszamy wszystkich których dramat pod Smoleńskiem niezwykle poruszył i chcieliby przed odsłoniętym obeliskiem pokłonić się ofiarom lotniczej katastrofy prezydenckiego samolotu. Szczególnie zapraszamy młodzież szkolną wraz ze swymi wychowawcami Gorąco zapraszamy brać lotniczą z Aeroklubów Regionalnych i Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Polska.

Oddajmy wspólnie – w symbolicznej formie – hołd pamięci uczestnikom ostatniego narodowego dramatu.

Spotkajmy się dnia 7 maja br. na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, przed obeliskiem dedykowanym ofiarom katastrofy!

Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ

Źródło: Lotnisko Kętrzyn
comments powered by Disqus