Obelisk ofiarom lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem

Lotnisko Kętrzyn Wilamowo

W dniu 7 maja 2010 roku, o godzinie 14:00 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbędzie się w uroczystej scenografii Apel Pamięci i odsłonięcie obelisku poświęconego upamiętnieniu ofiar tragicznej katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Obelisk ma stanowić trwały i publicznie eksponowany ślad pamięci, nie pozwalający zapomnieć o tragicznych wydarzeniach lotniczych. Informując o naszej spontanicznej inicjatywie, niniejszym zapraszamy wszystkich których dramat pod Smoleńskiem niezwykle poruszył i chcieliby przed odsłoniętym obeliskiem pokłonić się ofiarom lotniczej katastrofy prezydenckiego samolotu. Szczególnie zapraszamy młodzież szkolną wraz ze swymi wychowawcami. Gorąco zapraszamy brać lotniczą z Aeroklubów Regionalnych i Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Polska. Oddajmy wspólnie - w symbolicznej formie – hołd pamięci uczestnikom ostatniego narodowego dramatu.

Spotkajmy się dnia 7 maja br. na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, przed obeliskiem dedykowanym ofiarom katastrofy!

Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ

Źródło: Lotnisko Kętrzyn
comments powered by Disqus

Komentarze

W pełni popieram odważny głos Gala A.Nie można po trupach dążyć do taniego poklasku. przecież niedługo się okaże,że to była okrutna porażka pod każdym względem. Jeszcze raz się okazało,że pieniędzy na szkolenie lotnicze to nie ma, ale na szfancparady to są.Przestańmy być śmieszni,zachowajmy powagę i umiar

Czego się nie zrobi dla reklamy i przyciągnięcia ludzi przed sezonem. Niesmaczna będzie ta kiełbaska. Kamień wszystko przyjmie, ale może pogoda nie pozwoli doszczętnie bezcześcić pamięci ofiar. Trochę szacunku, takiego prawdziwego, w sercu. Odrobinę.