Dzień Dziecka na lotnisku Kętrzyn Wilamowo

Aeroklub Krainy Jezior

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka w lotniczej scenerii lotniska Wilamowo będzie wyjątkowy dla wszystkich miłośników dobrej zabawy i w duchu sportowej rywalizacji.

Już jutro zapraszamy wszystkich chętnych na Lotnisko Kętrzyn Wilamowo na Młodzieżowy Turniej Strzelecki organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy jest Fundacja „Military Park” i Aeroklub Krainy Jezior przy finansowym wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej. Jutrzejszy dzień będzie okazją do sprawdzenia się różnych konkurencjach strzeleckich m.in. w strzelaniu z karabinka pneumatycznego, strzelania z pistoletu pneumatycznego i pojedynku strzeleckim. W tym celu, na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, przygotowane zostały specjalne stanowiska strzeleckie i program towarzyszący dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów.

Turniej odbędzie się w niecodziennej atmosferze – na lotnisku byłej supertajnej kwatery Hitlera. Dzięki zorganizowaniu imprezy w historycznej scenerii uczestnicy będą mogli przez chwilę poczuć „ducha czasu".

Na uczestników imprezy czeka bigos z kuchni polowej oraz atrakcyjnie spędzony czas przy wspólnym ognisku. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne.

Zapraszamy młodzież szkolną (zorganizowaną np. klasy i indywidualnie), harcerzy, członków LOK do zgłaszania udziału w Młodzieżowym Turnieju Strzeleckim.

Program Młodzieżowego turnieju Strzeleckiego:
08.30-09.45 - zapisy uczestników
10.00-10.30 - uroczyste otwarci Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego
11.00-15.0 - realizacja konkurencji strzeleckich
15.00-15.30 - posiłek z wojskowej kuchni
15.30-17.00 - oficjalne ogłoszenie wyników Międzynarodowego Turnieju Strzeleckiego, wręczenie dyplomów i nagród oraz wspólne ognisko
godz. 17.00 - zakończenie Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego

Zadanie jest wspierane finansowo ze środków otrzymanych od Ministerstwa Obrony Narodowej.

Aeroklub Krainy Jezior
 

Źródło: Lotnisko Kętrzyn
comments powered by Disqus