IV Nowotarskie Zawody Modeli Makiet Szybowców RC

IV Nowotarskie Zawody Modeli Makiet Szybowców RC (fot. nowytarg.pl)

Zapraszamy modelarzy do udziału w czwartej edycji Nowotarskich Zawodów Modeli Makiet Szybowców RC wchodzących do cyklu imprez o Puchar Air Tow Team Poland, które odbędą się w dniach 14-15.05.2016 r. na lotniskku modelarskim na terenie Aeroklubu Nowy Targ.

Członkowie Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ, miłośnicy szybowców po raz kolejny postarają się stanąć na wysokości zadania i tym wiosennym akcetem modelarskiej rywalizacji zachęcają modelarzy szybowników do aktywnego rozpoczęcia sezonu na najpiękniejszym lotnisku w Polsce.

Z roku na rok coraz to bardziej popularna dyscyplina modelarska – holowanie makiet szybowców na loty termiczne otwiera przed nami nowe możliwości. Dynamicznie powiększająca się społeczność Air Tow Team Poland jest dowodem na to, że modelarze są głodni tego typu imprez. Impreza w Nowym Targu ukierunkowana jest na zdrową modelarską rywalizację w najpiękniejszej dziedzinie – szybowaniu. W ciągu 2 dni planowanych jest do rozegrania 6 kolejek. Każda z nich polegać będzie na wylataniu 10 minut maksymalnego wymaganego czasu, a następnie wylądowanie w wyznaczonej, odpowiednio punktowanej strefie.

Taka forma rywalizacji w Polsce przyciąga wielu – na pozór niewidocznych modelarzy. Dla przykładu na ubiegłorocznych zawodach w Tarnowie czy też Kurowie udział wzięło 40 modelarzy z całej Polski! Liczba ta jest o tyle duża, że nawet na piknikach często trudno o takie frekwencje.

Program zawodów:

14.05.2016 (sobota)
9:00 – Rejestracja zawodników - na miejscu w dniu zawodów lub (sugerowane) rejestracja elektroniczna przez formularz na stronie
9:45 – oficjalne rozpoczęcie zawodów i odprawa pilotów
10:00 – rozpoczęcie konkurencji
18:00 – zakończenie lotów

15.05.2016 (niedziela)
9:45 – odprawa pilotów
10:00 – rozpoczęcie konkurencji
14:00 – zakończenie lotów
ok. 15:00 – uroczyste zakończenie zawodów, wręczenie nagród

Więcej informacji na stronie: www.aeroklub.nowytarg.pl

Zobacz jak było w 2014 roku:

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus