Nowy sprzęt dla Straży Granicznej

Unia Europejska

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej dostanie na czas Euro2012 specjalistyczny sprzęt do wykrywania materiałów niebezpiecznych, m.in. chemicznych i nuklearnych na Lotnisku Chopina. Sprzęt sfinansuje Komisja Europejska.

Jak wyjaśnia Inspektor KE ds. Bezpieczeństwa, Radosław Olszewski, Komisja wychodzi w ten sposób naprzeciw potrzebom narodowych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Impulsem do podjęcia takich działań był ubiegłoroczny zamach Andersa Breivika w Norwegii, w którym zginęło 77 osób.

Według Olszewskiego, Lotnisko Chopina w Warszawie jest jednym z najlepiej zabezpieczonych portów lotniczych w Europie. - Kontrole i testy wykazały bardzo wysoki standard, ale oczywiście to się może zmienić. Ostrożności nigdy za wiele - zastrzega.

Komendant Nadwiślańskiego Oddziału SG ppłk Mariusz Piętka podkreśla, że podczas tak dużej międzynarodowej imprezy sportowej, jaką są piłkarskie mistrzostwa Europy, służby bezpieczeństwa muszą być przygotowane na wszelkie zagrożenia.

- Przestępcy stosują coraz bardziej wyszukane metody. Musimy być gotowi na całe spektrum tych rozwiązań, które są dostępne dla przestępców, stąd ta współpraca i pomoc ze strony Komisji Europejskiej.
 

Źródło: Lotnisko Chopina
comments powered by Disqus