Przejdź do treści
Zlot Mikrolotów Rogóżno 2022 (fot. Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie)

Zlot Mikrolotów Rogóżno 2022

Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie zaprasza wszystkich na Zlot Mikrolotów. Impreza odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2022 r. na lądowisku w Rogóżnie.

Stowarzyszenie od kilku już lat co roku organizuje spotkania lotnicze w formie pikników bądź zawodów. Ze względu na rosnące zainteresowanie, oraz ograniczoną przestrzeń na lądowisku, jak i w celu zapewnienia bezpiecznego wykonywania lotów, od tego roku postanowiliśmy rozdzielić imprezy. W tym sezonie w dniach 11-12 czerwca, organizujemy imprezę dla  mikrolotów (ultralekkie samoloty, wiatrakowce i motolotnie) – informuje Andrzej Paluch z Lotniczego Stowarzyszenia Ziemi Łańcuckiej.

W ostatni weekend czerwca planujemy natomiast zorganizować II zawody dla modeli piankowych. Natomiast ostatni weekend sierpnia chcemy zorganizować kolejne już zawody w celności lądowania motoparalotni – dodaje.

Wracając do imprezy mikrolotowej. Planowane jest dwudniowe spotkanie. W pierwszym dniu zaplanowano rozegranie zawodów w celności lądowania. Natomiast w drugim dniu organizatorzy chcą zaproponować konkurencję nawigacyjną polegającą na odnajdywaniu zdjęć w terenie. Impreza ta ma na celu raczej integrację środowiska lotniczego, ale element rywalizacji oczywiście też się pojawia.

Jeśli chodzi o zaplecze socjalne. Warunki na miejscu są spartańskie. Jest możliwość zamówienia cateringu. Nocleg możliwy we własnym zakresie. Preferowany pod własnym namiotem. Ze względu na położenie lądowiska pod TMA Jasionka jak i niezbyt długi pas startowy (270 m), przed przylotem należy kontaktować się telefonicznie bądź mailowo z organizatorami. Dane kontaktowe na stronie www.facebook.com/lotniczeStowarzyszenie

Dla publiczności organizatorzy przewidzieli wystawę statyczną oraz loty samolotów, motolotni i wiatrakowców. Będzie też losowanie lotu widokowego.

Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie, którego celem jest m.in. propagowanie i organizowanie sportów lotniczych, zostało założone w marcu 2015 r. Ich lotnicza działalność cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Rogóżna i nie tylko.

Już teraz serdecznie zapraszamy pilotów motolotni, samolotów i wiatrakowców oraz sympatyków i pasjonatów lotnictwa lekkiego na lądowisko w Rogóżnie na Zlot Mikrolotów.

FacebookTwitterWykop

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony