Szkolenia LPR z Państwową Strażą Pożarną

LPR, logo

23 lutego 2010 roku rozpoczął się cykl szkoleń organizowanych przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe dla przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej. Program przewiduje szkolenia dla instruktorów PSP, od których następnie będą uczyć się strażacy-ratownicy z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

- W tym roku przeszkolimy ok. 170 instruktorów, a docelowo ma ich być ponad 300 – mówi Agata Pawlak, Kierownik Działu Ratownictwa Medycznego w SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Całe przedsięwzięcie wynika ze stopniowego wprowadzania do baz HEMS nowoczesnych śmigłowców EC 135, które, w przeciwieństwie do obecnie wykorzystywanych Mi2 Plus, mogą latać w nocy. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe stworzy swoją bazę stałych miejsc przystosowanych do startów i lądowań, które mają się znaleźć w każdej gminie w Polsce. Są to miejsca, które nie muszą spełniać tak rygorystycznych wymogów jak lądowiska i właśnie dla zapewnienia bezpieczeństwa niezbędna będzie pomoc strażaków-ratowników w trakcie lądowań i startów śmigłowców w nocy.

Należy dodać, że cykl szkoleń przeprowadzony będzie na mocy porozumienia podpisanego w 2008 roku przez Komendanta Głównego PSP oraz Dyrektora SP ZOZ LPR.

Źródło: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
comments powered by Disqus