Przejdź do treści
Widok z samolotu (fot. Katarzyna Hadała)
Źródło artykułu

Tyle hałasu o nic. Jasionka bez samolotów?

Tyle hałasu o nic. Tak mógłby brzmieć cały komentarz do tej tabloidowej historii z lotniczym regionem w tle. Krótki, zwięzły i wyczerpujący temat, który ma podobno swój początek jeszcze w latach 90. XX wieku całkiem niedawno ponownie ujrzał światło dzienne.

Ktoś podesłał mi link do wiralowej strony z kopią listu do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, która zawierała anonimową skargę na…. Samoloty latające nad Nową Wsią koło Jasionki. Dziwne? Ależ skąd! – pisze Katarzyna Hadała, autorka bloga lotniczepodkarpackie.pl.

Nie wszyscy ludzie lubią samoloty. Bo nie wszystkie samoloty, jak ryby, głosu nie mają.

Wystarczy przejrzeć Internet wpisując na przykład hasło ‚samoloty hałasują’, aby przekonać się, że skargi mieszkańców miejscowości, w których usytuowane są lotniska to niemal chleb powszedni dla różnorakich urzędów. Ławica, Bemowo, Balice, warszawski Ursus i in. To nawet zrozumiałe, że ruch lotniczy może utrudniać życie tamtejszym mieszkańcom. Są to w końcu okolice dużych portów lotniczych. – Gdy jednak klikając na podesłany link zobaczyłam, że owa grafomańska skarga odnosi się do 3 samolotów szkoleniowych z ośrodka szkolenia lotniczego (pisownia oryginalna; mowa o uczelnianym Ośrodku Kształcenia Lotniczego w Jasionce), które w ciągu jednego dnia wykonały aż 33 przeloty nad miejscowością Nowa Wieś koło Jasionki i owe przeloty "urągały lotnictwu" pomyślałam, że to nie dzieje się naprawdę. Może to fake news? Okazało się, że jednak nie. To była prawda. – dodaje Katarzyna Hadała.

Cały artykuł czytaj na stronie www.lotniczepodkarpackie.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony