Przejdź do treści
Katarzyna Hadała przy śmigłowcu S70i Black Hawk na lotnisku EPRJ (fot. Tomasz Kępanowski/Lotnicze podkarpackie)
Źródło artykułu

Policyjny Black Hawk, kontrterroryści, strażacy i wojsko… Co się działo na lotnisku EPRJ?

Sceny jak z amerykańskich filmów akcji rozegrały się w pierwszym tygodniu marca br. m.in. na uczelnianym lotnisku Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce. To za sprawą ćwiczeń służb mundurowych z podkarpackiego i regionów ościennych.

Swoje umiejętności trenowali policyjni kontrterroryści, wojskowi i ratownicy-strażacy. W akcji wziął udział wyprodukowany w Mielcu policyjny śmigłowiec – S70i Black Hawk.

A Katarzyna Hadała, która tworzy bloga o podkarpackim lotnictwie była blisko… Bardzo blisko…

Pamiętacie amerykański film „Błękitny Grom” albo „Black Hawk Down”? Któż nie chciał być na planie tych produkcji. I chyba każdy zastanawiał się na ile odzwierciedla rzeczywistość. Jak wiadomo to co ludzi kręci najbardziej (oprócz lotnictwa) to to czego nie widać na co dzień, to co jest niedostępne oczom ogółu.

Bez ryzyka można stwierdzić, że funkcjonariusze policji z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, wojskowi z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i ratownicy (strażacy) ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Rzeszów-1” Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zafundowali oczom i uszom taki ekskluzywny filmowy „odlot”.

Cały artykuł oraz mnóstwo zdjęć na stronie www.lotniczepodkarpackie.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony