"Moje lotnictwo, moja fotografia" – Wystawa zdjęć kpt. pil. Adama Ginalskiego

kpt. pil. Adam Ginalski (fot. Archiwum kpt. pil. Adama Ginalskiego)

Lotnicze Podkarpackie (blog) zaprasza na wystawę fotografii autorstwa kpt. pil. Adama Ginalskiego pt. "MOJE LOTNICTWO, MOJA FOTOGRAFIA".

Wystawa została otwarta 24 lutego. Blisko 40 fotografii autorstwa krośnieńskiego pilota, kpt. Adama Ginalskiego można oglądać w holu (parter) Wojewódzkiego Dom Kultury w Rzeszowie do 12 marca 2017r.

Kpt. Ginalski jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, dowódcą klucza lotniczego i instruktorem w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Był członkiem Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych „ORLIK”. Fotografował i komentował pokazy tej formacji w kraju i za granicą. Fotografią lotniczą zainteresował się w 1994 roku gdy stawiał pierwsze kroki w lotnictwie. Na swoich zdjęciach ‘air to air’ (A2A) pokazuje piękno latających maszyn. Fotografuje również m.in. polskie krajobrazy z pokładu statków powietrznych. Od 2001 roku jest związany z radomskim lotniskiem wojskowym w Sadkowie. Jest także pilotem balonów, instruktorem szybowcowym. Na wystawie w Rzeszowie zaprezentuje swoje największe lotnicze miłości: do radomskich „Orlików”, balonów i przestworzy.

Wstęp na wystawę jest wolny. Finałem wystawy będzie eksluzywne spotkanie z autorem w dniu 12 marca br. godz. 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury (sala audiowizualna, p. II). O szczegółach tego spotkania będzie można się dowiedzieć m.in. na www.lotniczepodkarpackie.pl 

Blog Lotnicze Podkarpackie to prywatna, nonprofitowa inicjatywa, której celem jest popularyzacja i promocja lotniczego regionu wśród ogółu społeczeństwa.

Katarzyna Hadała

Źródło: Lotnicze Podkarpackie
comments powered by Disqus