Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lotnictwo na Rzeszowszczyźnie. Fundacja Rzeszowska zbiera wspomnienia o historii lokalnej awiacji

Fundacja Rzeszowska zachęca do udziału w projekcie „Mikrohistorie”. Organizacja chce zbudować portal Rzeszowskie Archiwum Społeczne (RAC). Dzięki niemu każdy będzie mógł poznawać lokalne mikrohistorie. Na tej internetowej platformie będą one utrwalone w postaci tekstu, fotografii, dźwięku lub filmu. Będzie tu też miejsce na wspomnienia o lotnictwie na Rzeszowszczyźnie.

Co nas interesuje? Odpowiedź jest prosta – wszystko – pisze Katarzyna Hadała, autorka bloga lotniczepodkarpackie.pl, która uczestniczy w tym projekcie i, nie przymierzając, podrzuciła to zagadnienie do wymienionego projektu.

„Mikrohistorie” składają się z kilku części. – Fundacja przeszkoliła wolontariuszy – dokumentalistów (w tym mnie) z metod i sposobów gromadzenia, utrwalania oraz przygotowywania wspomnień. Ponieważ publicznie zadeklarowałam, że interesuje mnie historia rzeszowskiego lotnictwa (patrz mat. telewizyjny poniżej) zachęcam Państwa do kontaktu w tej sprawie. Liczę na Państwa prywatne historie – zachęca Katarzyna Hadała. Mogą to być na przykład opowieści pracowników dawnego WSK PZL Rzeszów, ludzi związanych, znających lub pamiętających dzieje rzeszowskiego lotniska czy lotniczych imprez sprzed lat.

Ogromnie cenne będą także fotografie, które obrazują to dawne, rzeszowskie lotnictwo. Projekt trwa do końca listopada br.

Cały artykuł czytaj na stronie www.lotniczepodkarpackie.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony