Studenci Politechniki Świętokrzyskiej złapali za stery

Członkowie LKN Politechniki Świętokrzyskiej budują symulator szybowca (fot. Politechnika Świętokrzyska)

Członkowie Lotniczego Koła Naukowego działającego od października 2018 roku przy Politechnice Świętokrzyskiej budują symulator szybowca. Każdy będzie mógł spojrzeć na świat z lotu ptaka i spróbować sił za sterami.

Świętokrzyscy studenci są pewni, że zdobyte w powietrzu doświadczenie, m.in. podczas zawodów szybowcowych, pozwoli im odtworzyć realia lotu w bydowanym symulatorze.

Inicjatorem budowy symulatora jest Grzegorz Socha – pilot Radomskiego Aeroklubu. Pasją do latania zaraził kolegów z grupy. To wystarczyło by założyć Koło Lotnicze i przygotować pierwszy projekt.

W symulatorze lotów można będzie zasiąść za sterami i poczuć się jak prawdziwy pilot. I to bez odrywania się od ziemi. Bo najważniejsze to poznać swoje możliwości i wyrobić dobre nawyki.

Najbardziej wymagająca będzie elektronika – mówi Wojciech Bębacz, student z Naukowego Koła Lotniczego. Ekrany i układ odpowiedzialny za wizualizacje lotu wszystko jak w prawdziwym szybowcu.

Na początku stycznia członkowie Lotniczego Koła Naukowego Politechniki Świętokrzyskiej otrzymali kilka częściod Polskiego Stowarzyszenia Motoszybowcowego im Antoniego Kocjana do kokpitu budowanego symulatora. Podniebne dzieło kieleckich studentów ma być gotowe za kilka miesięcy.

Źródło: Lotnicze Koło Naukowe Politechniki Świętokrzyskiej
comments powered by Disqus