Wirtualny Dzień Otwarty w Lotniczej Akademii Wojskowej

Wirtualny Dzień Otwarty w Lotniczej Akademii Wojskowej (fot. LAW)

Nawigacja, lotnictwo i kosmonautyka, a może logistyka? Podczas Dnia Otwartego Lotniczej Akademii Wojskowej będzie okazja poznać nie tylko ofertę uczelni i zasady rekrutacji, lecz także jej infrastrukturę.

Zapraszamy już 10 marca br. od godziny 9:00 na Wirtualny Dzień Otwarty w Lotniczej Akademii Wojskowej. Zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna i szkoleniowa oraz pokazane, jak wygląda „Szkoła Orląt” od środka.

Transmisja online odbędzie się na Facebooku i Youtubie LAW.

Dla Uczestników Wirtualnego Dnia Otwartego przygotowaliśmy wyselekcjonowany program zwiedzania, w którym znajdą się m.in.: symulatory, urządzenie treningowe do nauki katapultowania, skoków na spadochronach, Symulator VR obsługi przedlotowej Airbusa A321 i wiele innych nowości – zachęcają do udziału w wydarzeniu przedstawiciele Lotniczej Akademii Wojskowej.

  

Uczelnia przygotowała bardzo atrakcyjny program zwiedzania zarówno dla kandydatów na studia wojskowe, jak i cywilne. Będzie można obejrzeć m. in.:
•  serce „Szkoły Orląt” – flotę powietrzną Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego,
•  urządzenia symulacji lotu i dezorientacji przestrzennej,
•  bezzałogowe statki powietrzne,
•  szkolenie z ratownictwa wodnego,
•  specjalistyczne szkolenie sportowe, w tym z wykorzystaniem Lotniczych Gimnastycznych Urządzeń Specjalnych.

  

  

Lotnicza Akademia Wojskowa to również kierunki naziemne! Przedstawiciele Akademii opowiedzą o szkoleniu kontrolerów ruchu powietrznego, nawigatorów naprowadzania, logistyków oraz kształceniu studentów cywilnych bezpieczeństwa lotniczego.

Będzie można zobaczyć m. in.:
• symulator kontroli ruchu powietrznego,
• laboratorium interaktywnego symulatora operacyjno-taktycznego działań Sił Powietrznych „Gambler”,
• laboratorium bezpieczeństwa powietrznego służące do prowadzenia zajęć z szeroko rozumianej psychologii lotniczej związanych z zarządzaniem zasobami załogi i współpracą w załodze wieloosobowej,
• pracownię logistyczną, która jest odzwierciedleniem urządzeń używanych na lotniskach, w tym m. in. skaner do kontroli bagażu podręcznego i bramkę magnetyczną do kontroli pasażerów.

  

Po zakończonym wirtualnym spacerze odbędzie się rozmowa "na żywo" w nowym studiu filmowym LAW z przedstawicielami Akademii – odpowiedzą oni na wszystkie zadawane pytania podczas transmisji.

Wirtualny Dzień Otwarty Lotniczej Akademii Wojskowej skierowany jest dla kandydatów na studia wojskowe i cywilne, ale również dla pasjonatów lotnictwa. Władze Uczelni zapraszają przed ekrany wszystkich, którzy chcieliby poznać legendarną „Szkołę Orląt”.

Zachęcamy do uważnego oglądania – w trakcie Wirtualnego Dnia otwartego będą publikowane liczne konkursu z nagrodami.

Źródło: Lotnicza Akademia Wojskowa
comments powered by Disqus